Mikuláš, čert a anděl přišli ve Ždírci za seniory. Dárky rozdávala i Ježíškova vnoučata

Mikuláš, čert a anděl nepřišli jen za dětmi, ale i za penzisty v domovech pro seniory. Ve Ždírci na Jihlavsku ale nadělovala i Ježíškova vnoučata, která na babičky a dědečky myslí i o Mikuláši.

Ježíškova vnoučata Ždírec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mikuláš, čert a anděl přišli ve Ždírci za seniory. Dárky rozdávala i Ježíškova vnoučata | Zdroj: Český rozhlas

„Jsme návštěva z nebe a neseme jenom dobré věci,“ volají Mikuláš, čert a anděl. Tři sestřičky a sociální pracovnice obcházejí pokoje, ale i společenské místnosti domova s balíčky plnými dobrot.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mikuláš, čert a anděl přišli ve Ždírci za seniory. Dárky rozdávala i Ježíškova vnoučata. Natáčela Olga Štrejbarová

„Někdo je diabetik. Jsou tam perníčky a figurky,“ třídí 160 malých tašek s barevným potiskem vedoucí sociální pracovnice Eva Josífková. Čert skoro nezlobí, naopak pomáhá jednomu z dědečků nahlížet do nadílky.

Mezi dárky je i obálka s milým vzkazem, ručně dělaným mýdlem a mikulášským perníčkem pro paní Aničku od Ježíškova vnoučete. Anička moc ráda jí, občas prý i z legrace ujídá sousedovi z talíře. Dobroty od Mikuláše ji proto potěšily, stejně jako nadílka od Ježíškova vnoučete.

„A zase za rok za vámi přijdeme,“ loučí se Mikuláš, čert a anděl se seniory domova ve Ždírci na Jihlavsku.

Ježíškova vnoučata

Projekt Ježíškova vnoučata vznikl na podzim roku 2016. Novinářka Olga Štrejbarová si při natáčení uvědomila, že opuštění lidé tvoří často až třetinu obyvatel domovů pro seniory. Vánoční dárek nedostali mnohdy roky a období svátků pro ně bylo spíš časem prázdnoty než radosti. Rozhodla se to změnit.

Projekt zaujal i Český rozhlas, který je teď v úzkém kontaktu se sociálními pracovníky domovů, kteří sepisují s klienty jejich vánoční přání. Jsou jich už tisíce. A přesně tolik je třeba lidí, kteří je dokážou splnit.

Stát se Ježíškovým vnoučetem je snadné. Vyberte si podle domova ve svém okolí, podle ceny dárku nebo třeba podle toho, jestli chcete balit vánoční dárek nebo přinést nezapomenutelný zážitek. V tabulce stačí přání vybrat, rezervovat, poslat a těšit se na Vánoce. Jaká přání ještě zbývá splnit? Podívejte se na stránky jeziskovavnoucata.cz.

Pokud si žádné nevyberete, můžete třeba přispět na dražší dárky přes portál Slevomat. A sledujte facebook Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata.

Ježíškova vnoučata doplňoval také tematický týden o životě penzistů v Česku s názvem Tahle země bude pro starý. Český rozhlas se zaměřil na problematiku stáří a stárnutí populace. Na serveru iROZHLAS.cz si můžete seriál pod označenímZemě seniorů připomenout.

Olga Štrejbarová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme