Sláva Ježíškových vnoučat doletěla až k papeži Františkovi. Paní Jarmile ve Vatikánu věnoval růženec

Ježíškova vnoučata plní další přání, a to i ta zdánlivě nesplnitelná. Třiaosmdesátiletá paní Jarmila z třebíčského domova pro seniory si napsala o setkání s papežem Františkem. Chtěla ho spatřit na vlastní oči. I tohle přání Ježíškova vnoučata zařídila – do Vatikánu paní Jarmilu vyslala i s pečovatelkou Evou. Navštívily generální audienci u papeže.

Ježíškova vnoučata Praha/Vatikán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Musím vám popsat, co se stalo. Sedíme s Jarmilou v aule Pavla VI., držíme se za ruce a celé se třeseme, protože se před malou chvilkou Svatý otec pozdravil se mnou i s paní Jarmilou,“ hlásila Radiožurnálu redaktorka Mária Pfeiferová, která byla s paní Jarmilou a její pečovatelkou přímo na místě.

Třiaosmdesátiletá Jarmila se setká s papežem Františkem. Na cestu ji vyslala Ježíškova vnoučata

Číst článek

„Požehnal jí, objal ji a díky českobudějovickému biskupovi Vlastimilu Kročilovi se dozvěděl i o projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Takže to, v co jsme všichni doufali a věřili, se skutečně stalo před pár minutami,“ líčila přímo z Vatikánu. 

Paní Jarmila do poslední chvíle nevěřila, že se její přání stane skutečností.

„Říká, že jí to všechno stálo za to, přece jenom je to náročné – jsme v Itálii, velmi daleko, paní Jarmila musí plno úseků absolvovat pěšky, bolí ji nohy a je unavená. Ale říká, že to stálo za to. Byla i obdarována, od Svatého otce dostala růženec. Ten chce dát jako dárek své dceři k Vánocům," dodala redaktorka.

Třiaosmdesátiletá paní Jarmila (vlevo) se ve Vatikánu setkala s papežem Františkem | Foto: Mária Pfeiferová | Zdroj: Český rozhlas

Audience byla kvůli špatnému počasí přesunuta ze svatopeterského náměstí do auly svatého Pavla.

„Její kapacita je podle informací z velvyslanectví 12 tisíc lidí – nejdříve to vypadalo, že nebude zaplněna, ale těsně před začátkem, když Svatý otec vstupoval, krátce před desátou byla aula téměř zcela zaplněna," popsala. 

Generální audience udílí papež František pravidelně. Každá z nich je jedinečná papežovou promluvou, kterou vždy věnuje aktuální situaci.

dbr, Petr Král, Mária Pfeiferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme