Ježíškova vnoučata už vybrala milion korun. Přispět chce i desetiletý Ondřej z Ostravy

Projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata láká dobrovolníky napříč generacemi. Jedním z vnoučat, která už si v letošním roce stihla rozebrat přes 8000 přání, se chce stát i desetiletý Ondřej z Ostravy. Peníze na dárky pro osamělé seniory si vydělává sám výrobou a prodejem koupelových solí.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej chodí v Ostravě do čtvrté třídy. Kornouty s barevnou koupelovou solí o různých vůních vyrábí vlastnoručně a prodává je v restauraci svých rodičů v Mariánských Horách.

„Tady mám barevnou s vůči Bonpari, fialová je esence levandule a sušená levandule. Modrá je zase mořský vánek,“ popsal Ondřej. Každý kornout prý vydá asi na čtyři koupele.

Ježíškova vnoučata si už rozebrala přes 8400 přání. Senioři by rádi dostali oblečení nebo rybičky

Číst článek

K zapojení do Ježíškových vnoučat, projektu Českého rozhlasu, který před dvěma lety založila novinářka Olga Štrejbarová, Ondřeje přivedla maminka.

„Přišlo mi to jako dobrý nápad - koupit nějaké babičce nebo dědečkovi dárek, aby nebyli tak sami,“ vysvětlil svůj plán Radiožurnálu. Ondřejova matka Sylvie Klepáčová mu zároveň pomáhá s prodejem v restauraci. Koupelovým solím se prý daří dobře. „Vydělal si už 1300 korun,“ upřesnila.

Víc než dárek

Spolu se synem už navíc objevila dvě seniorky z domova v Ostravě, které se v rámci Ježíškových vnoučat chystají obdarovat. „Jedna paní si přeje detektivky od Agathy Christie. Ta druhá, která je na světě úplně sama, si přeje cokoliv, co by jí udělalo radost. Asi nejvíce ale kosmetický balíček.“ říká.

Někteří hosté restaurace si soli od Ondřeje již koupili. Ne všichni ale Ježíškova vnoučata znají. Ti hosté, kteří na podporu projektu přispěli, se nezdráhají jeho význam vysvětlit i ostatním a rozšířit tak povědomí o něm. Ani sám Ondřej obdarováním seniorek skončit nechce. Rád by totiž pomáhal dál. „Mám v plánu s nimi třeba chodit někam na výlety. Aby se ti lidé necítili osamělí, že nikoho nemají,“ popisuje. 

Podobných příběhů, jako je ten Ondřejův, už Ježíškova vnoučata inspirovala hodně. Můžete se k nim připojit i vy. Stát se součástí projektu je jednoduché. Stačí navštívit webovou stránku Jeziskovavnoucata.cz, vybrat si jedno z přání a začít ho plnit.

Ježíškova vnoučata vybrala milion korun

V úterý krátce po desáté dopolední pokořil projekt Ježíškova vnoučata milionovou hranici. Vybraná částka stále roste. Podle vedoucího projektu Martina Ondráčka stačí peníze na 20 velkých dárků, mezi nimiž je 11 elektrických vozíků a několik mechanických vozíků, televizí a notebooků. Kdo se chce společně s dalšími dárci složit na větší dárek, může tak udělat prostřednictvím stránek slevomat.cz. O tom, jak velkou sumou projektu přispěje, rozhoduje dárce sám, musí ale jít o celé stovky. Podle provozní ředitelky Slevomatu Jany Úlovcové je po vybrání potřebné částky přání ihned splněno a doručeno na příslušnou adresu jménem dárce. Minulý rok se tímto způsobem vybralo 2,5 milionu korun. 

Martin Knitl, Gabriela Knížková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme