Život v pečovatelském domě zpříjemnila Ježíškova vnoučata. Zkrášlila paní Lenku

Více než tři roky je paní Lenka odkázaná na invalidní vozík a na nepřetržitou péči. Na přechodu pro chodce ji srazilo auto a to zásadně změnilo život celé rodiny. Dnes žije v Domě s pečovatelskou službou Agáta v pražských Řeporyjích, kam za ní přijela Ježíškova vnoučata, aby splnila přání. Tři mladé ženy ji oblékly, nalíčily a fotografovaly.

ježíškova vnoučata Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Projekt Ježíškova vnoučata splnil letos už přes 11 000 přání a dalších téměř 7 000 je už rezervováno. (Ilustrační foto) | Foto: Zuzana Berian | Zdroj: Pavel Brůček

„Přinesla jsem troje šaty, sukně a nějaké vršky. Počítala jsem s tím, že protože je Lenka na vozíku, tak budou šaty nejlepší, aby to bylo co nejméně komplikované,“ popisuje  Radiožurnálu stylistka Marie.

Projekt Ježíškova vnoučata organizuje Český rozhlas. Lidé, kteří se do něj chtějí zapojit, mohou zjistit bližší informace na webových stránkách. Věnovat je možné dárek, zážitek nebo peníze.

„Někdy vnímá, někdy ne. Záleží na tom, jestli zaujmete její pozornost. Jestli se na vás dokáže v tu chvíli soustředit, nebo nedokáže,“ vypráví Lenčina dcera, paní Zora.

Vizážistce Martě říká, že maminka vždy ráda nosila tmavé stíny, teď je ale vhodnější namalovat ji spíše lehčeji. „Když ji beru na rodinné oslavy, také ji maluji. Ale furt mi odstrkuje ruce,“ dodává.

Zora následně Lenku na invalidním vozíku odvezla na chodbu, kde ji namalovanou a nastrojenou vyfotili.

Ježíškova vnoučata splnila přání i paní Lence. Chtěla zkrášlit. | Foto: Zuzana Berian | Zdroj: Pavel Brůček

Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme