Ježíškova vnoučata jsou na cestě k rekordu. Jen za první den lidé slíbili přes 6000 dárků pro seniory

Předplatné časopisu, teplá deka nebo třeba koš plný sladkostí. I o takové dárky si letos napsali senioři z českých domovů. Projekt Ježíškova vnoučata si už druhý rok dal za cíl jim tato vánoční přání splnit. Jejich seznam zveřejnil Český rozhlas v pondělí. Jen za první den se zájemci přihlásili ke splnění necelých šesti tisíc z nich. Za celý loňský ročník přitom vnoučata nadělila 14 tisíc dárků.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Projekt, který spustila na podzim roku 2016 novinářka Olga Štrejbarová, je na cestě stát se ještě úspěšnějším než loni.

Facebooková stránka Ježíškových vnoučat má už skoro 60 tisíc fanoušků a zájem lidí udělat ve svátečním čase radost opuštěným seniorům neupadá.

Nejlepší na #jeziskovavnoucata od @iROZHLAS.cz je sledovat, jak rychle mizí přání, která si normální člověk může dovolit splnit.
Se podíváte, jsou tam, dáte F5 a už tam nejsou. Je to boží a mám radost!
#stansejimity

Myslím, že tohle by se extrémně líbilo @Cvrliky.

15:23 – 12. 11. 2018

2 27

Zahájení druhého ročníku pod záštitou Českého rozhlasu se ale neobešlo bez problémů. Webové stránky Ježíškových vnoučat totiž po svém startu o nedělní půlnoci několikrát nevydržely nápor návštěv a spadly.

ZAPOJTE SE

Hledáme domovy pro seniory a další podobná zařízení, která se starají o staré, nemocné nebo osamělé lidi. Chceme jim splnit jejich vánoční přání. Přihlásit se je velmi snadné, stačí, aby takový domov napsal mail na adresu vnoucata@rozhlas.cz

Na své vnouče stále čeká přes 300 dárků a zážitků. Jejich počet se však ještě zvýší. Každým dnem totiž do systému zapisují pracovníci domovů pro seniory nová a nová přání, mezi kterými si mohou zájemci vybrat.

Loni se díky Ježíškovým vnoučatům vyplnilo například přání setkat se s Karlem Gottem či papežem Františkem, zažít jízdu na harleyi či letět vrtulníkem.

kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme