V třeboňském domově seniorů odmítají rezignovat na život. Hledají parťáka na zpěv

Společně zpívat, vařit a tvořit chtějí senioři v třeboňském domově důchodců. Přišli o svou aktivizační pracovnici, protože už jich na kroužky chodilo málo. Paní Helena tvrdí, že je sice mnoho těch, kteří upadají do apatie, ale pořád dost těch, kteří rezignovat na život odmítají.

Třeboň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ježíškova vnoučata (ilustrační foto) | Zdroj: Český rozhlas

„Když slyším muziku, mám ruce nahoře, to je moje a to mi pomáhá,“ říká Helena Dolejšová, neskutečně energická dáma a tahoun party v třeboňském domově Daskabát.

Na Ježíškova vnoučata v třeboňském domově seniorů rádi vzpomínají a moc rádi by uvítali další návštěvy. Domovu podle jeho obyvatel chybí aktivizační pracovník. 

Zkrátka někdo, kdo by s nimi vyráběl, tvořil, vařil nebo třeba zpíval. Paní Helena vzpomíná na Andulku, o kterou přišli a jejíž místo prý zeje prázdnotou. „Tady se šilo, peklo, zvířata tu byla, o všechno se starala,“ říká. 

A s ní souhlasí i pracovnice telčského domova, která právě odváží klienty na vozíčcích na oběd. „Dobrovolnictví by opravdu uvítali,“ přikyvuje. 

Vnoučata na přání

Spočítali byste, kolikrát za den s někým mluvíte, telefonujete, něco řešíte? Je toho někdy tolik, že člověk pak nejraději vyhledává ticho. Jenže společnost naopak chybí osamělým klientům v domovech pro seniory. A dobrovolníků, kteří by za nimi zašli, je v Česku málo. Proto se Český rozhlas rozhodl je najít. A to v pokračování kampaně Ježíškových vnoučat - tentokrát pod názvem Vnoučata na přání. Přihlásit se do projektu může každý, a to na webu jeziskovavnoucata.cz.

Olga Štrejbarová, Prokop Havel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme