Projekt Ježíškova vnoučata získal první místo v letošních Cenách Fóra dárců

Ježíškova vnoučata, charitativní projekt Českého rozhlasu, který pomáhá obdarovávat vánočními dárky seniory po celé České republice, ovládl první příčku Cen Fóra dárců v kategorii Integrovaná kampaň. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo ve čtvrtek na Dárcovském summitu v Praze.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ježíškova vnoučata už plní téměř všechna přání. Organizátoři vyzývají další domovy seniorů k účasti | Foto: Ježíškova vnoučata | Zdroj: jeziskovavnoucata.cz

V oboru Komunikace v kategorii Integrovaná kampaň se na prvním místě umístil projekt Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Součást kampaně byl jak web, tak spoty a komunikace na sociálních sítích.

Dárkem může být i fotbalista Milan Baroš. Ježíškova vnoučata už splnila více než patnáct tisíc přání

Číst článek

„Díky Ježíškovým vnoučatům se daří spojovat pomoc seniorům a radost z obdarování napříč všemi věkovými skupinami i celou Českou republikou. Projekt tak navazuje na společenskou odpovědnost, která patří dlouhodobě mezi základní pilíře naší filozofie,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. 

„Posláním Ježíškových vnoučat není pouze darovat vánoční dárky, ale především upozornit na to, kolika seniorům chybí pomoc a čas strávený ve společnosti někoho jiného,“ popsal vedoucí projektu Ježíškova vnoučata Martin Ondráček. 

Další ročník Ježíškových vnoučat odstartoval v polovině listopadu a již splnil vánoční přání více jak deseti tisícům seniorů a dalších sedm tisíc je zarezervováno a čeká na splnění. 

Kromě hmotných dárků umožňuje splnit také zážitková přání, jakými jsou výlety do krajů dětství, doprovod na koncert nebo uspořádání zábavného odpoledne přímo v domově. Nová přání mohou díky spolupráci s domovy pro seniory přibývat až do Štědrého dne.

Se splněním finančně nákladných dárků pomáhá slevový portál Slevomat, jehož prostřednictvím se do dnešního dne vybralo přes 3 500 000 korun a stále je možné opakovaně přispět finanční částkou 100 Kč.

Na Stalina! i nevidomý triatlonista

Ceny Fóra dárců jsou každoročně určeny nejlepším veřejně prospěšných projektů neziskových organizací a firem.

Ježíškova vnoučata mohou dárky posílat zdarma. Kvůli kontrole je ale nesmí předem balit

Číst článek

Ocenění si odnesla i nezisková organizace Post Bellum, která uspěla nejen v kategorii Crowdfundingová akce s projektem Na Stalina!, ale také v kategorii nefiremní Integrovaná kampaň, kde si odnesla první míst za kampaň ke Dni válečných veteránů.

Filantropa vybírala i veřejnost. „Nejvíce hlasů získal nevidomý běžec a triatlonista Ondřej Zmeškal, který své zážitky přibližuje dětem ve školách a sportovních klubech. Na online platformách velmi lidskou a vtipnou formou píše o svém životě. Přirozeně odkrývá mnoho tabuizovaných témat a výraznou měrou přispívá k bourání předsudků a bariér mezi zdravými a handicapovanými lidmi,“ uvedli organizátoři.

Cenu České televize získala Rosa – centrum po ženy.

Osobnostmi nadačního sektoru se stali ředitelka Nadace Charty 77 Božena Jirků, bývalá ředitelka Nadace rozvoje občanské společnosti Hana Šilhánová, kardiolog Josef Kautzner a in memoriam Jitka Štambachová a Ladislav Čerych.

Blanka Bumbálková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme