První transsexuální vedoucí tanečnice nebo drahé zkoušky na Sambodromu. I to bude letošní karneval v Riu

Stovky tisíc turistů z celého světa, divoké večírky a ti nejlepší tanečnice a tanečníci samby. V brazilském Riu de Janeiru v pátek začíná legendární karneval, který potrvá čtyři dny. Na slavném Sambodrumu se ale zkouší už od prosince.

Rio de Janeiro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karneval v Riu de Janeiru (ilustrační foto) | Foto: Reuters

Tanečnice a tanečníci se na Sambodromu v Riu vlní už několik týdnu. Musí totiž vyladit kroky a doladit složitou choreografii.

Na karneval se připravuje i Kamilla. Ta je vůbec první transsexuálkou, která spolu s ostatními tanečnicemi povede prestižní školu samby Acadêmicos do Salgueiro.

'Nepoznali, že jsem Čech.' Tanečník Polášek zazářil na sambodromu v Riu

Číst článek

Kamilla se už karnevalu před lety zúčastnila. Tehdy jí bylo 16 let a tancovala pod chlapeckým jménem. Od té doby ale podstoupila čtyři plastické operace. „Prostor pro transsexuální komunitu tady nebyl moc velký. Je proto na lidech, kteří se na nás budou dívat, aby nás podpořili," citoval Radiožurnál Kamillu.

Ne všichni ale mají ke zkoušení stejné podmínky. Podle agentury Reuters se některé školy nemohly připravovat přímo na Sambodromu, protože nemají dost peněz. To vadí i jedné z divaček - Lucii Britové. „Škoda, že peníze na generálku nemají všechny školy samby. Tohle je přece lidový svátek a zkoušet se má na Sambodromu, protože pro lidi je to zážitek. Mohl být větší, kdyby tu bylo víc škol," myslí si divačka.

Zpěvák ze školy Unidos da Tijuca Anderson Antonio dos Santos s tím částečně souhlasí. „Omezili to, ale taková škola samby zkouší ve své čtvrti, na své ulici. Fakt je, že tady na Sambodromu se do toho zapojí víc diváků. A taky už teď, před karnevalem, pochytí slova písní,“ říká dos Santos.

Karneval každoročně zahajuje král jménem Momo, který od starosty města převezme klíč. I letošní slavnosti potrvají až do úterý. Vítěze pak vyhlásí velká porota, která během karnevalu hodnotí celou řadu věcí, ale hlavně choreografii a tanec.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme