Katalánsko po roční pauze slaví Den svatého Jiří. Odehrávat se musí venku a policie hlídá srocování

Severošpanělský region Katalánsko slaví Den svatého Jiří, patrona země. Je to svátek literatury a také květin. Připomíná valentinský svátek zamilovaných - lidé se obdarovávají knihami, ženy kromě toho dostávají hlavně červené růže. Pro Katalánce jde o důležitou a radostnou událost, která se odehrává znovu po přestávce způsobené loni nástupem koronavirové pandemie.

Barcelona (Aktualizováno: 14:31 23. 4. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barcelonský dům architekta Antoniho Gaudího Casa Batló se oblékl do velkých umělých růžových květů.

Na několika místech Barcelony vyrostly dlouhé stoly, kde se vystavují knižní novinky. Stánky s květinami na promenádě Rambla hýří barvami.

Pohled ze Španělska: Vláda přehodila z politických důvodů odpovědnost za boj s epidemií na regiony

Číst článek

Prezentace i autogramiády se ale letos mohou pořádat jen pod širým nebem a místní policie dohlíží, aby se nikde netvořily velké skupiny čtenářů.

Katalánci se museli smířit s mnoha omezeními oslav. Za svými oblíbenými autory se například nemohou vydat mimo město, protože jsou uzavřené hranice okresů.

Všechny akce také musejí skončit do deseti večer, protože stále platí zákaz nočního vycházení až do šesté ráno.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme