Muž vrátil knížku do knihovny po téměř 100 letech. V rodině jeho ženy byla po několik generací

Do kalifornské knihovny se téměř po 100 letech vrátila vypůjčená kniha. Publikaci o historii Spojených států si s největší pravděpodobností vypůjčil John McCormick, který patřil k prvním, kteří se usadili v oblasti Napa Valley. Knihu si odnesl v roce 1927 a od té doby zůstala v jeho rodině.

St. Helena Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Před několika týdny jsem se rozhodl, že publikaci vrátím do knihovny, protože na ní bylo její razítko,“ řekl Jim Perry, manžel zesnulé vnučky McCormicka.

Publikaci s názvem A History of the United States od autora Bensona Lossinga odnesl na recepci, kde si s ní zaměstnanci nejdříve nevěděli rady.

„Až později mě napadlo, jestli to není jedna z původních knih v naší sbírce,“ uvedl ředitel knihovny.

Podle listu St. Helena Star by pokuta za vrácení knihy po 96 letech vyšla odhadem na 1 756 dolarů, v přepočtu téměř 39 000 korun. Knihovna ale přestala zpozdné vybírat v roce 2019.

Výtisk pochází ještě z doby, kdy byla instituce předplatitelskou knihovnou. V roce 1892 ji pak převzalo město a místní mohli jejích služeb využívat zdarma.

Vazba zůstala neporušená, třebaže se některé části knihy již rozpadaly. Publikaci nyní knihovna vystavila ve vitríně.

Anna Mikolandová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme