Kodaň vyrazila do boje s dopravními zácpami. Na cyklostezkách rozmístí informační tabule

Dánské hlavní město Kodaň nově zavádí elektronické informační tabule na cyklostezkách. Chce tak zabránit dopravním zácpám. Stanice Danmarks Radio uvedla, že podle radnice jde o světovou premiéru. Město zatím instaluje pět panelů, které umístí na strategických bodech 390 kilometrů cyklostezek.

Kodaň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklistický provoz v Dánsku vzrostl za uplynulých 20 let o 68 procent. | Zdroj: Pixabay

„Je třeba zlepšit přístupnost pro rostoucí počet cyklistů, kteří bohužel na mnoha místech musejí na cyklostezce bojovat o prostor," uvedl pro DR šéf městského odboru pro technologie a životní prostředí Morten Kabell.

Město podle něj doufá, že díky informačním cedulím si cyklisté budou moci zvolit tu nejméně přeplněnou trasu, dozvědět se o bezpečnostních tipech nebo zjistit, kde přesně jsou.

Počet cyklistů v dánské metropoli loni poprvé převýšil počet aut. Podle britského deníku The Guardian jezdí na kole do práce nebo do školy 41 procent obyvatel města, včetně 63 procent poslanců.

Cyklistický provoz v Dánsku vzrostl za uplynulých 20 let o 68 procent. Přes velké investice do infrastruktury pro kola ale na cyklostezkách vznikají zácpy.

Průzkumy přitom ukazují, že cyklistický boom se nezastaví ani v následujících letech, do roku 2025 se očekává růst počtu cyklistů o 25 procent.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme