Melbourne se chystá na konec lockdownu, byl nejdelší na světě

Pětimilionové město Melbourne se chystá na konec tvrdé uzávěry. Celá řada opatření skončí v noci ze čtvrtka na pátek místního času. Ke zrušení omezení úřady přistoupily, protože ve státu Viktorie, kterého je Melbourne správním střediskem, je naočkováno proti covidu-19 alespoň 70 procent lidí starších 16 let, uvedla agentura Reuters. Podle místního tisku byla uzávěra platná v Melbourne a okolí nejdelší na světě.

Melbourne Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Melbourne se chystá na konec uzávěry (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Podle deníku The Guardian přestanou platit mnohá omezení volného pohybu, například zákaz nočního vycházení. Vyprší také pravidlo, podle kterého obyvatelé města směli vycházet jen ze šesti konkrétních důvodů.

Sydney dál uvolňuje covidová opatření. Po čtyřech měsících se do škol vrátila část dětí

Číst článek

Znovu otevřou restaurace, které budou moci obsloužit až 20 lidí s úplným očkováním ve vnitřních prostorech či 50 plně očkovaných lidí ve vnějších prostorech. Částečně se také obnoví prezenční vyučování na školách. Vevnitř i venku bude stále platit povinnost nosit roušky.

Australský premiér Scott Morrison potvrdil, že další zrušení pandemických opatření nastane, až proočkovanost dosáhne 80 a 90 procent. Rozvolnění nastává, ačkoliv v posledních dnech počty nakažených spíše stoupají.

Za posledních 24 hodin stát Viktorie vykázal 2232 nových případů koronaviru, což bylo jedno z nejvyšších čísel od začátku epidemie. Za uplynulých 24 hodin v souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo 12 lidí.

Podle australských médií od března loňského roku Melbourne strávilo v uzávěře 262 dní, což je bezmála devět měsíců. Podle tisku se jedná o nejdelší dobu na světě. Druhou nejdelší dobu, 234 dní, vykázala argentinská metropole Buenos Aires.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme