‚Jste na nejbezpečnějším místě v Německu.‘ Účastníci show Big Brother se po měsíci dozvěděli o viru

Německá televizní stanice Sat.1 se rozhodla v úterním speciálním vysílání poprvé informovat účastníky své reality show Big Brother, že za zdmi soutěžní vily probíhá epidemie nového koronaviru. Celkem 14 mužů a žen, kteří se na začátku února v rámci 13. řady nechala zavřít do domu v Kolíně nad Rýnem, kde je celý den i noc sledují kamery, totiž podle pravidel pořadu žijí v informační bublině.

Kolín nad Rýnem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Většina soutěžících do vily nastoupila 6. února, kdy Čína hlásila necelých 20 tisíc potvrzených případů nákazy novým koronavirem. Od té doby byli odtrženi od světa. O měsíc později k nim pak přibyla další čtveřice soutěžících, která dostala zakázáno cokoli prozrazovat o situaci venku. Jen o několik dní později Německo oznámilo první oběť nákazy.

Tvůrci německé reality show řekli deníku Süddeutsche Zeitung, že k porušení takzvaného informačního blackoutu dochází jen ve zvláštních případech, jako je například nemoc člena rodiny některého z účastníků pořadu.

Po vlně kritiky, která se tento týden zvedla na sociálních sítích, nakonec producenti přistoupili k tomu, že soutěžícím o šířící se nákaze povědí ve speciálním živém vysílání. Během něj účastníci zhlédli sestřih zpráv, který shrnuje současné dění okolo koronavirové epidemie.

Moderátor pořadu Jochen Schropp a stálý lékař byli přítomní za skleněnou stěnou, aby soutěžícím zodpověděli případné dotazy.

Následně jim byli přehrány vzkazy od jejich rodin a blízkých, ve kterých jim třeba zdůrazňovali, že „o nic venku nepřicházejí, protože jsou všechny kluby a bary zavřené“, a že se nemají čeho obávat, protože jsou „na nejbezpečnějším místě v Německu“.

Německý Big Brother ale není jedinou verzí reality show, která nyní ve světě probíhá. Soutěžící kanadského pořadu si například tento týden všimli, že během takzvaného druhého vyřazování nebyl slyšet ruch živého publika. To totiž obvykle při těchto příležitostech bývá usazeno hned za stěnami domu.

Podle pokynů společnosti Endemol Shine Group, která je vlastníkem kreativní licence k pořadu, nakonec byli o koronavirové nákaze informováni nejen kanadští soutěžící, ale i účastnící australské, švédské a brazilské verze show, píše server BBC.

Producenti Big Brothera takto porušili informační blackout už v roce 2001, kdy ve Spojených státech běžela druhá sezona pořadu. Poslední trojici soutěžících tehdy oznámili, že byla v New Yorku spáchána série teroristických útoků. Blízká osoba jednoho z účastníků přitom byla pohřešovaná, uvádí server Entertainment Weekly.

kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme