All Blacks i policie. Novozélanďané vyrazili s medvědy do boje proti rutině v karanténě

Někteří šplhají na stromy, jiní visí hlavou dolů nebo pečou. Na Novém Zélandě se v oknech, ale i na dalších místech začínají objevovat plyšoví medvědi. Lidé tak chtějí zlepšit v době koronavirové krize náladu dětem, které se můžou bavit jejich hledáním ve svém okolí, píše agentura AP.

Wellington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Novém Zélandě se v oknech, ale i na dalších místech začínají objevovat plyšoví medvědi. | Zdroj: Facebook - We Are Going On A Bear Hunt - NZ

Novozélanďané se inspirovali dětskou knihou We're Going on a Bear Hunt (Jdeme na lov medvědů) od spisovatele Michaela Rosena a ilustrátorky Helen Oxenburyové, ve které se rodina vydává na lov medvěda.

Vnímají nás jako nebezpečí, sami nic nedodržují, říká Čech na Novém Zélandu. Ze země ale odjet nemůže

Číst článek

Na Novém Zélandě minulý týden začalo měsíční omezení pohybu, lidé ale stále mohou chodit ven na zdravotní procházky, pokud mezi sebou udržují bezpečnou vzdálenost. Hledání medvědů tedy ničemu nevadí.

‚My se nebojíme!‘

Na facebooku nyní také existuje stránka s názvem „We're Not Scared - NZ Bear Hunt“ (My se nebojíme - novozélandský lov medvědů), na které tisíce lidí sdílejí lokaci medvědů na mapě. Věta „My se nebojíme“ je známá citace ze zmiňované knihy.

Medvědy vystavují i hráči nejlepšího ragbyového týmu na světě - All Blacks:

Někteří se dokonce do hry natolik pohroužili, že svého medvěda v okně každý den ukazují při jiných aktivitách, a utvářejí mu tak vlastně osobnost.

Do medvědí hry se zapojila i místní policie:

Na to, že se do hry zapojí, udělala narážku i novozélandská premiérka Jacinda Ardernová, která řekla, že „lidé by mohli u ní v okně také zahlédnout medvěda“.

Autor knihy hospitalizován

Třiasedmdesátiletý autor knihy, která byla pro celou hru inspirací, je hospitalizován a má příznaky onemocnění COVID-19. Jeho stav se ale podle jeho rodiny zlepšuje.

Nový Zéland má k dnešnímu dni 868 potvrzených případů koronaviru a jedno úmrtí.

mim, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme