OBRAZEM: ‚Klecový chov‘ zastupitelů i lidská parkovací místa. Svět se učí fungovat v rozestupech

  • Přes postupné uvolňování opatření zavedených ve snaze zabránit šíření nového koronaviru zůstávají v platnosti zvýšená hygienická opatření.
  • Zejména se to týká časté dezinfekce veřejných prostor, povinnosti nosit ochranné prostředky nebo dodržovat dvoumetrový odstup mezi lidmi, se kterými nesdílíme domácnost.
  • Právě s takzvaným sociálním odstupem se zařízení všude po světě vypořádávají po svém. Vedle standardních cedulí a nálepek natahují provazy, malují do trávy kruhy, instalují plexiskla nebo originálně využívají pěnové nudle do vody.

FOTOČLÁNEK Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do křesel oddělených průhlednými přepážkami usedli ve čtvrtek poprvé pražští zastupitelé. „Plexiskla jsme instalovali tento týden a využívat je budeme do odvolání,“ uvedl pro server iROZHLAS.cz mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Výroba a instalace ochranných prvků podle něj vyšla na 300 tisíc korun bez DPH. „Do odvolání je také pro veřejnost uzavřena budova Nové radnice,“ dodal.

Nová výbava zasedacího sálu se neobešla bez komentářů ze strany opozičního zastupitele Patrika Nachera (ANO) nebo předsedy hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího. „Koukám, klecový chov se nepoužívá jen u slepic, ale i u zastupitelů,“ napsal na twitteru Nacher. „Doufám, že pak po nás nikdo nebude chtít vajíčka.“

Takzvaná lidská parkovací místa, jak píše lokální deník, zavedla ve středu pro zajištění bezpečných rozestupů mezi návštěvníky správa parků v kalifornském San Francisku. Inspirací jí byl New York, kde se namalované kruhy v trávě poprvé objevily v parku ve čtvrti Brooklyn.

Pláž v La Grande-Motte na jihu Francie se stala první v zemi, která se otevřela návštěvníkům. Pečlivě změřené rozestupy tu značí kůly a provazy. Místa si lidé musí zarezervovat přes internet, využívat je pak mohou ale jen tři hodiny.

Podnik Fish Tales v Ocean City v americkém Marylandu připravil pro strávníky speciální stoly pro jednotlivce. Mají kolečka a obepíná je nafukovací kruh. Vynález se brzy stal kuriózním hitem sociálních sítí.

Jinou pomůcku na plavání se rozhodla využít kavárna v německém Schwerinu. Svým hostům při svém slavnostním znovuotevření rozdala čepice, na které byly připevněné barevné pěnové nudle, informuje server CNN.

„Byl to perfektní způsob, jak mezi zákazníky udržet rozestupy. A také to bylo legrační,“ sdělila televizi RTL majitelka Jaqueline Rothová.

kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme