Chorvatsko 0:0 Brazílie

Desetiletý anglický školák vybírá peníze na hospic v době koronaviru. Už přes dva měsíce žije ve stanu

Koronavirová krize ve Velké Británii s sebou přinesla i nové hrdiny, kteří vybírají peníze pro zdravotnictví. Známý už je příběh stoletého veterána Toma Moorea, který vybral v přepočtu přes miliardu korun a za svoji činnost byl královnou povýšen do šlechtického stavu. Naopak nejmladším fundraiserem je teprve desetiletý Max Woosey. Ten na podporu své sbírky táboří už od konce března na zahradě za domem.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na videu, které obletělo sociální sítě, popisuje desetiletý Max mrazivou a větrnou noc. Jednu z mnoha, kterou prožil v jednoduchém stanu na zahradě rodinného domku v západoanglické vesnici Braunton.

Přehrát

00:00 / 00:00

Desetiletý anglický školák vybírá peníze na tamní hospic. Natáčel Jaromír Marek

Do domu svých rodičů se chodí jen najíst a vysprchovat, a to už od 28. března. „Max vybírá peníze na místní hospic, kde se starali o našeho rodinného přítele,“ citoval Radiožurál jeho matku Rachael. Od nedávno zesnulého Ricka dostal desetiletý školák stan a na jeho počest v něm strávil už více než 60 dní.

Vystačí si s baterkou, komiksem a oblíbenými plyšáky. „Všechno to dělám pro velmi velmi dobrou věc,“ Svěřil se Max na své videu. Původně měl v plánu vybrat 1000 liber, v přepočtu přes 30 tisíc korun, svůj cíl ale dosud asi sedmkrát překročil.

Protože se v pondělí vrací do školní lavice, musí se rozhodnut, jestli bude ve sbírce spojené s tábořením na zahradě pokračovat. Jak uvedl v rozhovoru pro televizi SkyNews, chce vydržet tak dlouho, než se situace ve Velké Británii vrátí zcela do normálu.

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme