Britská královna Alžběta II. byla noc v nemocnici. Na doporučení lékařů podstoupila předběžná vyšetření

Britská královna Alžběta II. podle Buckinghamského paláce pobyla v noci ze středy na čtvrtek v nemocnici kvůli předběžnému vyšetření. Ve čtvrtek už byla panovnice zpátky ve své rezidenci na hradě Windsor a je v dobrém rozpoložení, píše se v prohlášení paláce.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle zdroje agentury Reuters 95letá panovnice v nemocnici strávila noc z praktických důvodů. | Zdroj: Reuters

Královna ve středu zrušila oficiální návštěvu Severního Irska. Podle paláce jí zdravotnický tým nařídil odpočinek.

„Po lékařském doporučení, aby si na pár dní odpočinula, královna ve středu odpoledne navštívila nemocnici a podstoupila předběžná vyšetření. Ve čtvrtek se kolem oběda vrátila na hrad Windsor a je stále v dobrém rozpoložení,“ napsal Buckinghamský palác.

Jde mi na nervy, když politici mluví o ochraně klimatu, ale nic nedělají, kritizovala Alžběta II.

Číst článek

Podle zdroje agentury Reuters 95letá panovnice v nemocnici strávila noc z praktických důvodů, její zdravotnický tým v jejím případě postupuje obezřetně. Ve čtvrtek se už Alžběta II. věnovala lehčím povinnostem, uvedl stejný zdroj.

Královna, která příští rok oslaví 70 let od nástupu do funkce, veřejně naposledy vystoupila v úterý, kdy na hradě Windsor pořádala recepci za účasti spoluzakladatele americké softwarové společnosti Microsoft Billa Gatese či britského premiéra Borise Johnsona. Podle agentur Reuters a AFP vypadala, že se těší dobrému zdraví a s úsměvem vítala hosty.

Minulý týden se Alžběta II. na veřejnosti poprvé po letech objevila na veřejnosti s vycházkovou holí, kterou si pomáhala při chůzi. Před bezmála 20 lety chodila o holi po operaci kolena. V nemocnici přes noc naposledy pobyla v roce 2013, kdy měla příznaky gastroenteritidy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme