‚Doporučujeme ho nejíst.‘ Kousek svatebního dortu prince Charlese a Diany míří do dražby

Fanoušci britské královské rodiny budou mít možnost v dražbě koupit čtyřicet let starý kousek svatebního dortu prince Charlese a princezny Diany. Informovala o tom agentura AP.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svatba prince Charlese a Diany 29. července 1981 | Zdroj: Reuters

Kousek z mandlového těsta zdobí částečně uloupnutý státní znak Spojeného království.

Porci o délce 23 centimetrů si na památku schovala Moyra Smithová, zaměstnankyně londýnského královského sídla Clarence House. Žena si kromě dortu uchovala i ručně psaný lístek se vzkazem: „Zacházejte s opatrností - svatební dort prince Charlese a princezny Diany“, který podepsala a doplnila datem královské svatby.

Nebylo to správné, padělky ale výpověď neovlivnily, hájí se novinář v kauze rozhovoru s Dianou

Číst článek

Rodina Smithových dort poprvé prodala v aukci v roce 2008 anonymnímu sběrateli za 1000 liber, tedy 31 tisíc korun. Zájemci si mohou kuriozitu opět pořídit v dražbě, která je naplánovaná na 11. srpna. Očekává se, že dezert jeho současnému majiteli vynese 300 až 500 liber, tedy 10 až 15 tisíc korun, spolu se slavnostním programem svatby a snídaňovým menu královské rodiny.

„Zdá se, že je ve stejně dobrém stavu, jako když byl poprvé prodán,“ uvedl dražitel a odhadce společnosti Dominic Winter Auctioneers Chris Albury. „Ale doporučujeme jej nejíst,“ dodal.

Letos v létě uplynulo 40 let od okázalé svatby královského páru. Diana Spencerová si vzala prince Charlese 29. července 1981 v londýnské katedrále svatého Pavla. Manželství skončilo rozvodem v roce 1996. Diana zemřela při tragické autonehodě o pouhý rok později.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme