Britský princ Charles slaví sedmdesátku. Královský palác k tomu zveřejnil rodinnou fotku

Britský princ Charles ve středu slaví 70. narozeniny. Královský palác u této příležitosti zveřejnil rodinné fotografie, pořízené už v září v zahradě Charlesova londýnského sídla Clarence House. Následník trůnu na nich sedí na lavičce vedle své manželky Camilly a obklopen je zbytkem rodiny - syny Harrym a Williamem, jejich manželkami a vnuky.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následník trůnu Charles sedí na lavičce vedle své manželky Camilly a obklopen je zbytkem rodiny - syny Harrym a Williamem, jejich manželkami a vnuky | Foto: Chris Jackson | Zdroj: Reuters

Britská média si všímají, že na snímcích je také nejmladší člen královské rodiny, šestiměsíční princ Louis, jehož měla veřejnost možnost vidět naposledy na červencových křtinách.

‚Ani královská rodina nezůstane ušetřena.‘ Muž plánoval útok na prince George, dostal doživotí

Číst článek

Na Charlesovu počest se ve středu v Buckinghamském paláci koná soukromá oslava pořádaná královnou Alžbětou II., která pronese projev. Hodinu po poledni londýnského času (13.00 SEČ) zazněly zvony z Westminsterského opatství a z Toweru tradiční rány z děla.

Britský časopis Country Live věnoval Charlesovým sedmdesátinám zvláštní číslo. Princ v něm mimo jiné v rozhovoru říká, že jeho oblíbeným jídlem je „groussaka“, což je jeho verze tradiční řecké musaky s tetřevem (anglicky grouse) místo jehněčího.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme