,Taková je síla rock´n´rollu.‘ Obyvatelé japonské Iwate složili hymnu, která varuje před medvědími útoky

Může rock´n´roll udržet lidi v bezpečí před útoky medvědů? Japonská oblast v to doufá, a proto nechala pár zkušených rockerů nahrát skladbu, která varuje obyvatele před hrozbou medvědích sousedů, napsal zpravodajský server The Guardian.

Morioka (Japonsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Medvědi se běžně vyskytují po celém Japonsku a pravidelně vyvolají poprask, když se některý z nich zatoulá do města (ilustrační foto) | Foto: Radu Sigheti | Zdroj: Reuters

Medvědi se běžně vyskytují po celém Japonsku a pravidelně vyvolají poprask, když se některý z nich zatoulá do města. Výjimkou nejsou ani útoky na člověka, které mohou skončit smrtí, informoval The Guardian.

Nárůst počtu medvědů, které obyvatelé zahlédli potulovat se ve venkovských oblastech na severu Japonska, přiměl prefekturu Iwate vyzkoušet inovativní řešení – rockovou protimedvědí hymnu, kterou budou hrát místní obchodní střediska i krámky kolem silnic.

„Myslíš, že medvíďata jsou roztomilá?“ začíná text písně za doprovodu kvílejících kytar a tepajících bubnů. „Zapomeň na tak naivní způsob myšlení! Poblíž toho mláděte je matka medvědice a ta na tebe z ničeho nic zaútočí! Řev, řev, řev, řev, řev, řev – z ničeho nic na tebe zaútočí!“ zpívá se v písni.

Song napsali a nahráli místní rockeři, kteří po více než šesti desetiletích života mají dostatek zkušeností jak s rock'n'rollem, tak s medvědy. Díky tomu se pokusili do textu písně zapracovat i praktické rady, co dělat v případě setkání s medvědem – například: „Nikdy se netoč zády a nesnaž utéct!“ nebo „Předstírat mrtvého nefunguje!“.

V Rumunsku začíná ‚lov‘ na medvědy. Pomocí vzorků DNA chtějí úřady zmapovat jejich populaci

Číst článek

Devětašedesátiletý zpěvák Júzen Taguči novinářům řekl, že jemu samotnému tyto rady dobře posloužily, když se jednou setkal s medvědem v blízkosti pole.

„Je to hodně děsivé, když se před vámi objeví medvěd,“ dodal. „Chcete utéct, ale moji prarodiče mi kdysi řekli, že kdybych se někdy setkal s medvědem, nikdy se k němu nemám točit zády. Mám jen pomalu couvat a zůstat tváří k němu,“ řekl.

Autorem textu je jednašedesátiletý Kaoru Toudou, který si původně myslel, že z jeho písně bude blues. Ale díky Tagučimu je z ní pravý rockový nářez. „Říká se, že medvědi jsou plachá zvířata. Tak si myslím, že kdyby některý z nich ten song slyšel, tak uteče,“ poznamenal Toudou. „Taková je síla rock'n'rollu,“ dodal.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme