Fotografa na Slovensku napadla a zranila medvědice. Překvapila ho na turistické stezce

Slovenského fotografa Ivana Kňazeho ve středu v chráněné krajinné oblasti Poľana na středním Slovensku napadla a zranila medvědice. Podle lesní správy ke střetu došlo v lese nedaleko administrativní budovy správy v osadě Kyslinky. Zraněnému muži se podařilo utéci a zaměstnanci mu kvůli způsobeným škrábancům a kousnutí zavolali záchrannou službu, informoval server Sme.sk.

Poľana (Slovensko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Medvěd hnědý (ilustrační foto) | Foto: Ukrinform | Zdroj: Profimedia

Napadený Ivan Kňaze je na Slovensku známý fotograf přírody a spisovatel. V lese fotografoval hmyz. Medvědice se před ním objevila znenadání, když se pohyboval po značené turistické stezce. Server Sme.sk zveřejnil fotky zranění, jež fotograf, který se po ošetření rozhodl jet domů, utrpěl.

Lesy SK turistům připomínají, aby byly během procházek ve slovenské přírodě ostražití. I na značených stezkách by na sebe měl člověk upozorňovat mluvením nebo jinými zvuky, aby medvěda nepřekvapil.

Když si šelmy lidí všimnou včas, obvykle se jim samy vyhnou. Pokud ovšem mají pocit, že jsou v ohrožení oni nebo jejich mláďata, mohou na lidi zaútočit.

Podle oficiálního sčítání žije na Slovensku více než 1200 volně žijících medvědů.

mpr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme