Královský pár Harry a Meghan čeká potomka. Narodit by se měl na jaře

Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markleová, manželka prince Harryho, je těhotná. Královský potomek by se měl narodit na jaře. Jejich dítě bude v pořadí následnictví na trůn na sedmém místě. Meghan a Harry jsou nyní na návštěvě Austrálie.

Londýn (Aktualizováno: 12:48 15. 10. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Princ Harry a jeho manželka Meghan Markleová | Foto: Victoria Jones | Zdroj: Reuters

„Jejich královské Výsosti vévoda a vévodkyně ze Sussexu s radostí oznamují, že vévodkyně ze Sussexu očekává na jaře 2019 dítě," oznámil v pondělí Kensingtonský palác.

Zpráva o potomkovi vyvolala vlnu blahopřání. „Mé nejsrdečnější gratulace vévodovi a vévodkyni ze Sussexu k dnešní radostné novině, že na jaře čekají dítě. Přeji jim vše nejlepší,“ vzkázala prostřednictvím twitteru britská premiérka Theresa Mayová.

V zeleném odstínu. Královská rodina představila oficiální fotografie ze svatby prince Harryho a Meghan

Číst článek

Pro prince Harryho a Meghan Markleovou, kteří po svatbě používají titul vévoda a vévodkyně ze Sussexu, půjde o prvního potomka.

Nyní 34letý princ Harry, vnuk královny Alžběty, který je šestým v pořadí následnictví na trůn, se oženil s o tři roky starší americkou herečkou Meghan Markleovou letos 19. května.

Americkou herečku si člen britské královské rodiny vzal na anglickém hradě Windsor. Přenos z obřadu po celém světě sledovaly miliony diváků.

Harryho starší bratr William a jeho choť vévodkyně Kate už mají tři děti - prince George, princeznu Charlotte a prince Louise.

Harry a Meghan v pondělí přistáli v australském Sydney, aby zahájili šestnáctidenní cestu po Austrálii, Novém Zélandu a jihopacifických ostrovních zemích Tonga a Fidži.

Minulý pátek se zúčastnili svatby Harryho sestřenice Eugenie. Podle médií právě při té příležitosti oznámili zprávu o Meghanině těhotenství ostatním členům rodiny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme