Alice nebo Philip? V Británii se spekuluje o jménech potomka vévodkyně Meghan a prince Harryho

Když Kensingtonský palác v pondělí oznámil, že vévodkyně ze Sussexu Meghan Markleová, manželka prince Harryho, čeká dítě, ihned se vyrojily spekulace na téma, jak se potomek bude jmenovat. Nejčastěji se zmiňují jména Alice či Philip, napsal britský deník The Daily Telegraph.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snímky po svatbě Meghan Markleové a prince Harryho pořídil fotograf celebrit a módy Alexi Lubomirski v zeleném pokoji hradu Windsor. | Foto: Reuters | Zdroj: Reuters

Harryho starší bratr William a jeho choť vévodkyně Kate už mají tři děti - prince George, princeznu Charlotte a prince Louise. Všichni tři používají příjmení Cambridge (starší dva například ve školkách a školách), protože jejich rodiče mají titul vévoda a vévodkyně z Cambridge.

Podle stejného principu bude mít příští královské miminko příjmení Sussex, protože jeho rodiče získali po svatbě od královny tituly vévoda a vévodkyně ze Sussexu.

Královský pár Harry a Meghan čeká potomka. Narodit by se měl na jaře

Číst článek

Například princezny Eugenie či Beatrice dříve používaly příjmení Yorková po svém otci princi Andrewovi, vévodovi z Yorku. A i princové William a Harry byli v armádě známí pod jménem Wales po svém otci princi z Walesu.

Kensingtonský palác oznámil, že potomek Meghan a Harryho se narodí na jaře. A jmen, které by mohl dostat, je prý hned několik. Nejvíce se skloňují pro dívku tradiční jména jako Alice, Mary, Alžběta či Viktorie a pro chlapce Philip, Frederick, Charles, Arthur, Edward či James.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme