Meghan Markleová obvinila Buckinghamský palác, že o ní šíří lži. Podle The Times šikanovala podřízené

Americká manželka britského prince Harryho Meghan obvinila Buckinghamský palác z šíření lží o ní a jejím muži. Pár nebude mlčet o svém příběhu, ujistila v televizním rozhovoru, jehož část byla zveřejněna v další upoutávce před jeho nedělním odvysíláním.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Loni v březnu se pár zřekl svých oficiálních povinností coby členů královské rodiny a dal najevo, že dává přednost osobní svobodě a nezávislosti na veřejných financích | Foto: Daniel Leal-Olivas | Zdroj: Reuters

V předchozí upoutávce na rozhovor s dvojicí princ Harry mimo jiné řekl, že opuštění života v královské rodině bylo pro něj a jeho manželku Meghan „neuvěřitelně těžké“, ale alespoň mají jeden druhého.

Definitivní rozchod s královskou rodinou. Harry s Meghan se nevrátí k plnění pracovních povinností

Číst článek

Loni v březnu se pár zřekl svých oficiálních povinností coby členů královské rodiny a dal najevo, že dává přednost osobní svobodě a nezávislosti na veřejných financích.

Nyní žije se synem Archiem v Kalifornii. V polovině února dvojice oznámila, že čeká druhého potomka.

V rozhovoru s americkou moderátorkou Oprah Winfreyovou v televizi CBS se Meghan vyjádřila k tomu, proč se pár vzdal své role v královské rodině.

„Nevím, jak by mohli očekávat, že po celé té době budeme stále jen mlčet, jestliže Firma hraje aktivní roli v šíření lží o nás,“ řekla Meghan. Firma (The Firm) je označení, kterým občas sama sebe charakterizuje britská královská rodina.

„A pokud je s tím spojeno riziko, že o něco přijdeme, myslím, že už jsme toho ztratili dost,“ dodala vévodkyně ze Sussexu.

Obvinění ze šikany

Buckinghamský palác předtím vyjádřil „velké znepokojení“ nad informacemi v deníku The Times, který s odvoláním na nejmenované zdroje uvedl, že Meghan šikanovala své podřízené až k slzám, takže někteří odešli.

‚Tvůj odkaz a tvá verva zůstávají.‘ Veterána Toma Moorea vyprovodili na poslední cestu vojáci a rodina

Číst článek

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu následně zveřejnili prohlášení, v němž takové zprávy popírají. Podle The Times Harry, vnuk královny Alžběty II., jednomu z nyní už bývalých asistentů královské rodiny rozmlouval stížnost na chování Meghan v roce 2018.

Buckinghamský palác ve svém prohlášení uvedl, že královská rodina „netoleruje a nebude tolerovat šikanování nebo pronásledování na pracovišti“. Tvrzení prý prověří personální oddělení.

Meghan je podle své mluvčí „zarmoucena tímto posledním útokem, zvláště když byla sama terčem šikanování.

Meghan má pře také s britským bulvárem. Soud v únoru ve zkráceném řízení rozhodl, že bulvární list Mail on Sunday neměl právo zveřejnit úryvky soukromého dopisu, který Meghan poslala svému otci.

Po vydavateli listu nyní Meghan žádá 1,5 milionu liber (45,4 milionu korun) za soudní výlohy na vzájemný spor. Soud tento týden rozhodl, že vydavatel prozatím musí zaplatit 450 000 liber (13,6 milionů korun), o celkové částce rozhodne později.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme