Dárky rozdával dětem na jihu Mexika drogový kartel. Dostaly hračky i sladkosti

Děti v některých zemích světa dostávají dárky na Tři krále většinou od rodičů či svých blízkých, na jihozápadě Mexika ve státě Michoacán ve středu rozdávali dětem hračky a sladkosti členové drogového gangu Kartel Jalisco nová generace. Informoval o tom dnes argentinský server Infobae.

Mexiko (Aktualizováno: 23:13 7. 1. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kartel Jalisco nová generace (CJNG) je jedním z nejmocnějších narkokartelů v Mexiku. V oblasti, kde jeho členové rozdávali ve středu dárky, ale už více než rok bojuje s konkurenční aliancí nazvanou Cárteles Unidos, v překladu Spojené kartely.

Na záběrech zveřejněných na twitteru, jak informoval Infobae, jsou vidět muži v neprůstřelných vestách s nápisem CJNG, jak v obci Bonifacio Moreno rozdávají dětem sladkosti a hračky. Poblíž stojí rodiče některých dětí.

Mexická policie krátce zadržela syna drogového krále Guzmána, do operace se vložila i armáda

Číst článek

Důsledkem soupeření mexických drogových kartelů jsou vraždy a únosy, na Tři krále v obci Bonifacio Moreno měl ale konkurenční boj jinou formu. Podle expertů tak chtějí narkokartely získat i mediální pozornost, aby daly rivalům najevo svou přítomnost v dané oblasti.

Nejde o nový fenomén, mexická narkomafie se podle expertů chová podle hesla: „kam nepřijde stát, přijde drogový kartel“.

Například loni na jaře na začátku pandemie covidu-19 se na sociálních sítích objevily fotografie, na nichž si obyvatelé severomexického města Ciudad Victoria rozebírali krabice s potravinami, na nichž byl nápis Kartel ze Zálivu na pomoc Ciudad Victoria. Sušenky, olej, polévky, cukr, kávu či mléko jim poslal jeden z nejstarších drogových kartelů v zemi. Balíky s jídlem tehdy distribuovali i členové drogové aliance Spojené kartely.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme