'Dokud vás smrt nerozdělí.' Mladé Mexičanky se vdávají za stromy, protestují tak proti jejich kácení

Klasická svatba mezi mužem a ženou má v dnešní době ve světě řadu alternativ. Sňatky dvou mužů nebo dvou žen jsou už relativně obvyklé, ale co taková svatba člověka se stromem?

San Jacinto Amilpas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mexičanky se provdávají za stromy, aby zabránily jejich kácení | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Mexiko zažilo opravdu netradiční svatbu, konala se ve městě San Jacinto Amilpas na jihu země.

Byla hromadná, objevilo se na ní proto hned několik nevěst. Ovšem ženichy byste hledali marně. Ženy se provdaly za stromy.

Přehrát

00:00 / 00:00

'Dokud vás smrt nerozdělí.' Mladé Mexičanky se vdávají za stromy, protestují tak proti jejich kácení. Téma pro Matěje Štýse

Jak vysvětluje jedna z nevěst, ženy z města San Jacinto Amilpas na jihu země tím chtějí protestovat proti ilegální těžbě dřeva ve státě Oaxaca.

„Sňatek se stromem je forma protestu. Chceme tím říct, že vyhlazování lesů už bylo dost. Každou minutu, každou vteřinu pokračuje a poškozuje naši matku Zemi,“ zdůrazňuje.

Mimochodem, na svatbě nechyběly ani tradiční polibky. V závěru obřadu pak svatebčané zasadili malý stromek. Své k tomu ale mají co říct i pánové. Už v roce 2014 se kvůli odlesňování se stromem oženil i jeden peruánský aktivista.

Město San Jacinto Amilpas leží v mexickém státě Oaxaca, která je z hlediska ilegálního mýcení jedním z nejpostiženějších států v Mexiku. Událost se jmenuje příznačně "Vdej se za strom!" a chce přitáhnout pozornost světa k těmto problémům.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme