Policista zachránil chlapce na dovolené u moře. S resuscitací denně pomáhá po telefonu

Královehradecký policista Michal Jirmann zachránil život chlapce na pláži v Chorvatsku. Důstojník tam byl na dovolené. Když zpozoroval bezvládné tělo vytažené z moře, pustil se do srdeční masáže, ve které se střídal s dalším mužem. Dýchání i tep se chlapci záhy obnovilo. Server iROZHLAS.cz připomíná hrdiny roku 2023.

HRDINOVÉ ROKU 2023 Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Voda (ilustrační foto)

„Na dovolené neváhal správným způsobem zúročit dosavadní dlouholeté zkušenosti ze služby,“ uvedl šéf policisty Petr Sehnoutka (ilustrační foto) | Foto: Jiří Špaček | Zdroj: Český rozhlas

„Kolem stálo zhruba patnáct lidí, kteří situaci pouze přihlíželi. Nikdo z nich nezačal s oživováním, vyjma jednoho dalšího muže. Mně to v tu chvíli naskočilo automaticky, vybavila se mi řada situací, kdy jsem ve službě zachoval obdobně,“ popsal policista Michal Jirmann událost médiím.

‚Nadechla se, velká úleva.‘ Kolemjdoucí skočil z mostku do Chrudimky pro dvouleté děvčátko

Číst článek

Jirmann slouží na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje. S první pomocí tak má zkušenost a radí s ní každý den.

„Na dovolené neváhal správným způsobem zúročit dosavadní dlouholeté zkušenosti ze služby a okamžitě poskytnout na místě první pomoc, za což mu právem náleží upřímné poděkování,“ uvedl šéf policisty Petr Sehnoutka.

Důstojníkovi se ulevilo nejenom, když se chlapcův dech obnovil, ale také když ho informovala delegátka cestovní kanceláře, že je hoch v pořádku. Jeho stav byl už stabilizovaný.

Na serveru iROZHLAS.cz najdete postupně sedm příběhů hrdinských činů.

fos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme