Zemřela Milena Černá, dlouholetá ředitelka Výboru dobré vůle a lékařka disidentů před rokem 1989

Ve věku 79 let zemřela spoluzakladatelka, dlouholetá ředitelka a později předsedkyně správní rady Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové Milena Černá. Nadace to ve čtvrtek oznámila na webu a sociálních sítích. Černá před rokem 1989 pomáhala jako lékařka disidentům.

Praha (Aktualizováno: 12:27 16. 9. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve věku 79 let zemřela spoluzakladatelka, dlouholetá ředitelka a později předsedkyně správní rady Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové Milena Černá (na snímku z roku 2015) | Foto: Michal Doležal | Zdroj: ČTK

„Paní doktorka Černá stála u zrodu naší nadace a velkým dílem přispěla k rozvoji charity i sociálních služeb u nás po sametové revoluci. Odešla lékařka chartistů, blízká přítelkyně Olgy a Václava Havlových. Vyjadřujeme upřímnou soustrast rodině a s láskou a vděčností vzpomínáme,“ uvedla nadace na webu.

Výbor dobré vůle v roce 1990 založila první manželka bývalého prezidenta Václava Havla Olga, která zemřela v roce 1996 po těžké nemoci.

Před 25 lety zemřela Olga Havlová. ‚Když se podívala, jako by se koukala rentgenem,‘ vzpomínala Černá

Číst článek

Organizace pomáhá lidem s hendikepem a znevýhodněním, aby se mohli začlenit do běžného života. Uděluje Cenu Olgy Havlové určenou pro hendikepované, kteří sami pomáhají druhým.

Podporuje neziskové organizace i jednotlivce, podílí se na projektech v oblasti zdravotní, sociální, vzdělávací a lidských práv.

Milena Černá se narodila v roce 1942 v Praze. Do roku 1986 pracovala jako lékařka na Dermatovenerologické klinice Fakulty všeobecného lékařství Univerzity Karlovy. Po listopadové revoluci byla zvolena do pražského zastupitelstva, kde pracovala jako předsedkyně sociální komise.

„Když v roce 1989 těžce onemocněla a prožila i klinickou smrt, rozhodla se prožít svůj další život co nejužitečněji, pomáhat těm, kteří se ocitnou na dně nebo jsou na pomoc druhých odkázání,“ napsal Výbor dobré vůle o Černé na svém webu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme