Uviděli bezvládné tělo v řece. Trenéři házené zachránili v Olomouci muže, který se topil

Trenéři házené Miroslav Vávra a Jan Slavík přijeli se svými týmy koncem června do Olomouce na olympiádu mládeže. Nečekali ale, že budou muset zachraňovat lidský život. Tonoucího muže vytáhli z řeky, bez jejich pomoci by se utopil. Server iROZHLAS.cz připomíná hrdiny roku 2022.

Hrdinové roku 2022 Olomouc Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Vávra a Jan Slavík vytáhli z řeky muže, který se topil

Miroslav Vávra a Jan Slavík vytáhli z řeky muže, který se topil | Foto: Jihočeský kraj | Zdroj: Koláž iROZHLAS

Trenéři jihočeských házenkářů Miroslav Vávra a Jan Slavík mají během olympiády mládeže v Olomouci chvíli volna. Procházejí se tak za letního počasí kolem říčky.

Slavík najednou vidí v řece něco plavat. Ukazuje to svému kolegovi. Ale ani jeden hned nedokáže poznat, co to je. O chvíli později už ale vidí červený batoh a bezvládné tělo.

‚Všude byla krev.‘ Řidič autobusu v Ústí nad Labem zachránil život seniorce, která spadla na silnici

Číst článek

Vávra vybíhá kousek proti proudu, kde je řeka mělčí, aby se dostal do vody. „Vlezl jsem do říčky a proti proudu jsem muže dotáhl ke břehu, kde mi Honza ještě s jedním občanem pomohli dostat ho nahoru,“ popisuje Vávra.

Muži, který je zřejmě opilý, okamžitě poskytují první pomoc. „Dali jsme ho jen do stabilizační polohy a začal s námi komunikovat, řekl nám, že se jmenuje Lukáš,“ vzpomíná Slavík.

Oba trenéři pak v září dostali cenu Olomouckého kraje za statečnost a záchranu života. „Nejvíc potěšující je, že celá ta situace tehdy dobře dopadla,“ uzavírá Slavík.

Všech sedm příběhů hrdinů roku 2022 najdete zde. Vycházet budou postupně.

Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme