VIDEO: Bowling a další kolejové disciplíny. Na mistrovství Evropy tramvajáků se dařilo i Čechům

V Bruselu se konal osmý ročník soutěže Tram Em – mistrovství Evropy řidičů tramvají. V konkurenci 25 týmů se neztratila ani česká výprava, která skončila devátá. Pražská tramvajačka Nikol Pravdová pak mezi ženami skončila třetí. Fanoušky na sociálních sítích nejvíc zaujala poslední disciplína – bowling.

Brusel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tramvaj se rozjíždí a v rychlosti nárazem uvádí do pohybu přibližně metr a půl vysoký gumový míč. Ten opodál na kolejích naráží do šesti kuželek a většinu jich posílá k zemi, zatímco tramvajáci rychle brzdí, vybíhají a stisknutím tlačítka ukončují pokus.

Český unikát. Brno bude mít díky dopravním nadšencům tramvajový tunel s kaplí

Číst článek

Disciplínou, jejímž videím se fanoušci na sociálních sítích diví i smějí, končila v Bruselu soutěžní část osmého ročníku festivalu Tram Em, mistrovství Evropy řidičů tramvají.

„V Praze jsem trénovala asi dvě hodiny, v Bruselu dvakrát dvacet minut na novějších typech tramvají a deset minut na historické,“ sdělila na oficiálním profilu pražského dopravního podniku bronzová medailistka ženské části mistrovství Nikol Pravdová.

„Na bedně je to nepopsatelné, souhrn všech pozitivních věcí v jeden okamžik. Asi mi to dojde až později,“ dodala.

Česko, konkrétně Prahu, reprezentovala spolu s Danielem Rašpličkou. V konkurenci 25 týmů skončili na devátém místě se stejným bodovým ziskem jako osmí zástupci Porta. Kromě bowlingu se soutěžilo v přesnosti brzdění, odhadu boční vzdálenosti v zatáčce a přesnosti zastavení druhých dveří u plošiny. 

Výhodu domácích tramvají využili pořadatelé z Bruselu, druzí skončili tramvajáci z Moskvy, třetí zástupci rumunského města Oradea. Češi devátým místem překonali loňské umístění Brna ze šampionátu ve Stuttgartu. Do první desítky se Češi dostali ze 14. místa po polovině soutěže.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme