VIDEO: Roste Mladá Boleslav společně se Škodovkou? Problémy místních řešili zástupci města i vlády

Spojení Škoda a Mladá Boleslav patří neodmyslitelně k sobě. Přítomnost úspěšné firmy má ale i své stinné stránky. Český rozhlas Plus proto uspořádal v úterý večer regionální debatu, ve které se zaměřil na otázku, zda Mladá Boleslav roste společně se Škodou Auto. Debatovali zástupci města, automobilky i vlády.

Mladá Boleslav (Aktualizováno: 19:59 15. 10. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Když se řekne Mladá Boleslav, mnozí si vybaví Škoda Auto a naopak. Automobilka, která je součástní koncernu Volkswagen, stále rozšiřuje výrobu a na trhu se jí daří.

Netěží z toho pouze státní kasa, ale také místní samospráva. 

Pro mladoboleslavský region však přítomnost automobilky představuje také další otázky i problémy. Jaká se pojí rizika s velkým přílivem pracovní síly? Ovlivňují zahraniční pracovníci kriminalitu? A opouští rodilí Mladoboleslavané své město? 

Na veřejné debatě Českého rozhlasu Plus o těchto otázkách debatovali zástupci města, náměstek primátora Robert Povšík z ČSSD a zastupitelka za Stranu zelených Jana Krumpholcová, člen představenstva Škody Auto Bohdan Wojnar a také zástupci státu, ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). 

jak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme