Módní přehlídka duchů. Ženy v Saúdské Arábii nahradily drony

Saúdská Arábie zažila módní přehlídku duchů. Alespoň tak se na sociálních sítích mluví o módní show, na které šaty nenosili modelky a modelové. Róby poletovaly vzduchem zavěšené na dronech.

Rijád Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Organizátorům módní přehlídky se rozhodně nedá upřít vynalézavost. Tu ostatně chválili i návštěvníci.

Volné ruce v dešti? Dron s parapletem vás ochrání, stojí jako rodinná dovolená

Číst článek

Šaty na přehlídce v hotelu Hilton v saudskoarabské Džiddě byly zavěšené na ramínkách, která nad molem nesly drony. Proudy vzduchu látku rozechvěly a šaty proto vypadaly jako živé.

Nezvyklé módní přehlídky si všimli také lidé na sociálních sítích. Píší o tom, že místo modelů na přehlídce angažovali duchy. Někteří pak obrázky přirovnávají k záběrům z hororového filmu.

Reálný výsledek ale už tak radostný nebyl. Atmosféře nepomohly například zvuky, které drony při představování oblečení vydávaly.

Módní přehlídky jsou obvykle spojené s příjemnou hudbou, a ne se zvukem řvoucího křovinořezu. Předsedkyně saúdskoarabské Islámské módní a designové rady Alia Khanová sice pochválila snahu o inovaci, není to ale prý něco, co by podporovala. A zároveň si nemyslí, že se drony na přehlídkách znovu objeví.

Možná ale místo toho uspěje nový japonský doplněk - létající deštník, který dokáže dělat majiteli stín. Představila ho firma Asahi Power Service.

Její vynález dokáže neustále sledovat člověka, který tak může mít volné ruce. Novinka prý najde využití třeba při golfu. Použít se ale zatím dá jen na soukromých pozemcích. Na veřejných prostranstvích je totiž poletování dronů často zakázané.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme