‚Sportovní a stylový lídr.‘ V Petrohradě uspořádali módní přehlídku inspirovanou Putinem

Petrohradská značka oblečení předvedla ve čtvrtek večer na módní přehlídce kolekci inspirovanou podobou a osobností ruského prezidenta Vladimira Putina. K vidění byli modelové a modelky v teplákových soupravách, kšiltovkách a barevných teniskách s motivy Putinova obličeje, koruny nebo pěticípé hvězdy a ve stylu pop-artu, informovala agentura APF a místní petrohradská média, která zveřejnila prezentaci kolekce.

Petrohrad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

profimedia-082567297_231201-171127_elev.jpg

Design oblečení vycházel z výstavy „Prezident, člověk s nejlaskavější duší“ | Zdroj: Profimedia

Jeden z návštěvníků módní přehlídky, 48letý podnikatel Andrej Něčajev, novinářům AFP řekl, že ukázané modely podle něj s obrazem ruského prezidenta dobře korespondují. Putin je totiž podle něj „sportovní a stylový“ lídr.

Design oblečení vycházel z několik let staré výstavy prokremelského malíře Alexeje Sergijenka věnované Putinovi, která se jmenovala „Prezident, člověk s nejlaskavější duší“.

Sergijenko agentuře AFP vysvětlil, že motiv koruny na jednom ze svých obrazů zvolil z toho důvodu, že ví, že Putin bude zvolen „znovu a znovu“. „Proto jsem namaloval tento výjev, který říká, že Putina budeme mít ještě dlouho, navždy,“ svěřil se na okraj přehlídky novinářům agentury.

Díky úpravě ruské ústavy z roku 2020 může Putin zůstat ruským prezidentem až do roku 2036. Úřad přitom s čtyřletou přestávkou zastává už od roku 2000. Příští prezidentské volby se v Rusku uskuteční v nadcházejícím roce. Očekává se Putinovo vítězství, přestože šéf Kremlu zatím svůj záměr kandidovat neoznámil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme