Nadace Charty 77 ocenila Daniela Hůleho z Člověka v tísni. ‚Postavil se vymahačské a exekutorské lobby‘

Cenu Františka Kriegla, kterou každoročně uděluje Nadace Charty 77, letos získal Daniel Hůle z neziskové organizace Člověk v tísni. Porota ocenila jeho úsilí v pomoci lidem, kteří se ocitli v exekučním řízení. Hůle se v organizaci dlouhodobě věnuje problematice zadlužování, a zejména v exekučním a vymahačském byznysu. Cenu převezme v květnu. Nadace Charty 77 o tom v neděli informovala v tiskové zprávě.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Daniel Hůle

Daniel Hůle | Foto: Dan Materna/MAFRA | Zdroj: Profimedia

Hůle je v Člověku v tísni vedoucím dluhového a kariérního poradenství. „Prokázal velkou statečnost, když se postavil mocné a často bezskrupulózně fungující vymahačské a exekutorské lobby, která dlouho fungovala pod skrývanou ochranou některých politiků,“ uvedl k rozhodnutí poroty její člen Jaroslav Veis.

Podle nadace dokázal Hůle problém, který byl po celé roky přehlížený a bagatelizovaný, dostat do centra pozornosti a výrazně přispěl k tomu, že jej politici začali odpovědněji řešit.

Hůle z Člověka v tísni: Pomoc uprchlíkům bude trochu na úkor českých chudých

Číst článek

„Oceněním Daniela Hůleho Nadace Charty 77 současně oceňuje jeho spolupracovníky v programech Člověka v tísni i všechny, kdo se pustili do řešení tohoto zásadního problému naší společnosti,“ píše se v tiskové zprávě.

Cenu Františka Kriegla uděluje nadace od roku 1987. Vyhlašuje se každoročně 10. dubna, kdy se František Kriegel narodil. Od roku 1990 se cena udílí za občanskou statečnost projevenou bez ohledu na osobní prospěch a možná rizika.

Oceňováni jsou jedinci, kteří riskují vlastní postavení, kariéru a často i život, aby prosadili názory a cíle, jež odpovídají humanistickým ideálům, demokracii a lidským právům a jež oni považují za správné.

František Kriegel byl jedním z nejvýznamnějších politiků pražského jara 1968 a jediným z československých politiků, kdo po odvlečení do Moskvy odmítl v Kremlu podepsat moskevský diktát. K dosavadním laureátům ceny patří třeba Jaroslav Šabata, Petr Pithart, Karel Kryl, Josef Vavroušek, Stanislav Milota nebo Radek Banga.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme