Rozsviťte to s námi! Začíná týden Světlušky na podporu lidí se zrakovým postižením

Začátek září bude už tradičně patřit Světlušce. Od 9. do 13. září budou tisíce dobrovolníků po celé republice prodávat propagační předměty. Výtěžek poputuje na podporu lidí se zrakovým postižením. Sedmnáctý ročník Sbírkových dní začal na pražském Andělu, kde vystoupila řada známých osobností.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sbírkové dny pro Světlušku 2019 | Foto: Studio Tyrš by Petra Komárková

Zubní kartáček s neobvyklým designem, ponožky s logem Světlušky nebo hrací karty. To jsou letošní propagační předměty, jejichž koupí můžete pomoci nadačnímu fondu Českého rozhlasu. Ode dneška do pátku je bude prodávat osm tisíc dobrovolníků nehledě na počasí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lubomír Smatana zdraví z pražského Anděla s propagačním kartáčkem Světluška. Začíná týden Rozsviť to s námi

Sbírkový týden odstartovali na pražském Andělu 9. září od 10.00 známé osobnosti, mezi nimiž se objevil například youtuber Kovy, moderátoři Českého rozhlasu Lucie Výborná, Jan Kovařík, Jiří Chum, redaktor Jan Herget nebo herec Divadla Verze Petr Lněnička.

Na sbírkovou akci naváže v říjnu koncert Světlo pro Světlušku, v rámci kterého vystoupí známí zpěváci v duetech s nevidomými interprety.

Motto letošního večera je „Pošli to dál“ jednak s odkazem na potřebu pomoci nevidomým, jednak s připomenutím, že nevidomí také pomáhají lidem kolem sebe. Vstupenky můžete zakoupit zde.

Kdo ví, že dobrovolníky v ulicích nezastihne, může přispět prostřednictvím dárcovské SMS ve tvaru DMS SVETLUSKA 60 na číslo 87777, anebo Světlušku podporovat pravidelně odesláním dárcovské SMS ve tvaru DMS TRV SVETLUSKA 60.

Na webových stránkách Světlušky je také připravena dárcovská brána, kde můžete ze svého mobilního telefonu či počítače přispět online platební kartou nebo převodem z účtu.

jch, ľsm, Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme