Radiožurnál a iROZHLAS.cz jely pro Světlušku. Získaly jí přes 17 tisíc

Vojtěch Koval, Radek Kedroň, Šarlota Hambergerová a Gabriela Drastichová (zleva doprava) před startem středeční jízdy pro Světlušku | Foto: Miloslav Hamřík | Zdroj: Český rozhlas

Na Českobudějovicku ve středu jezdily dvojice v červených dresech na dvojkolech. Šlo o týmy Českého rozhlasu, které se zapojily do akce Jedeme pro Světlušku. Za každý jejich ujetý kilometr měl dostat Nadační fond Světluška 500 korun, které pomohou nevidomým. Celkem týmy vyjely 17 375 tisíc korun.

Praha/České Budějovice (Aktualizováno: 19:09 14. 8. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Členy středeční výpravy byli šéfredaktor zpravodajského serveru iROZHLAS.cz Radek Kedroň, Gabriela Drastichová z Nadačního fondu Českého rozhlasu a redaktor zpravodajství Vojtěch Koval.

Radiožurnál jede pro Světlušku. ‚Trochu jsem teď dostal strach,‘ usmíval se reportér Ľubomír Smatana

Číst článek

Čtvrtou členkou týmu byla i Šarlota Hambergerová, nevidomá dívka, která pracuje právě pro Světlušku. „Na dvojkole jsem toho najezdila hodně. Sama ho vlastním a hrozně mě to baví,“ svěřila se ve středu ráno ve vysílání Radiožurnálu. V tandemu jede právě s Gabrielou Drastichovou.

Trasa, kterou si závodníci zvolili, měla zhruba třicet kilometrů. „My se ještě před startem s Radkem domluvíme, jestli dámy necháme vyhrát, nebo jestli budeme trochu závodit,“ řekl ráno Koval. Kedroň ale přiznal, že na dvojkole to bude jeho premiéra. „To jsem nikdy nedělal.“

Během srpna vyrazilo či teprve vyrazí do cestu celkem dvanáct týmů. Trasy mají různou délku. Závodníci si mohou zvolit, zda pojedou deset, dvacet nebo třicet kilometrů.

Snažení středečních dvojic jste mohli sledovat na sociálních sítích Radiožurnálu, serveru iROZHLAS.cz i Světlušky nebo na Twitteru pod hashtagem #Svetluskajede.

dok, lac Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme