Následník britského trůnu na cestě do školní přípravky, prince George přivedl tatínek

Čtyřletý britský princ George šel poprvé do soukromé přípravné školy. Doprovázel ho jen otec, princ William. Vévodkyně Kate zůstala doma. Kensingtonský palác to zdůvodnil ranní nevolností. Britský královský pár totiž začátkem týdne oznámil, že čeká třetího potomka.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prince George v první školní den | Zdroj: Reuters

George bude docházet do soukromé přípravné školy Thomas's Preparatory School v Battersea na jihozápadě Londýna. Roční školné tam podle agentury AP činí 18 000 liber (více než 580 000 korun).

Malého prince přivedl za ruku princ William, který pak poněkud ostýchavě působícího potomka svěřil do rukou učitelky Helen Haslemové. Ta ho poté šla představit ostatním žáčkům.

První školní den George si původně nechtěla nechat ujít ani vévodkyně Kate, ale znemožnila jí to jiná starost související s košatěním královského rodu. „Vévodkyni z Cambridge bohužel stále není dobře," potvrdil ve čtvrtek Kensingtonský palác.

V pondělí totiž pár překvapivě oznámil, že čekají po Georgovi a nyní dvouleté Charlotte už třetího potomka.

Foto: Reuters | Zdroj: Reuters

Jaromír Marek, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme