Návštěvy potmě. Unikátní projekt fondu Českého rozhlasu propojuje světy seniorů a nevidomých

Nadační fond Českého rozhlasu Světluška už druhým rokem organizuje projekt Návštěvy potmě, ve kterém nevidomí navštěvují osamělé seniory a tráví s nimi čas. Projekt ukazuje, že se oba světy mohou vzájemně obohatit.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Projekt Návštěvy Potmě propojuje seniory a nevidomé | Foto: repro facebook Návštěvy Potmě

Zrakově postižení na návštěvu dochází za seniory, kteří jsou sami v domácnosti, nebo žijí v pobytovém zařízení. Lidé, kteří nevidí, nebo mají zbytky zraku, s nimi tráví čas. „A to tak, aby senior prožil radost a vrátil se ve vzpomínkách tam, kde mu bylo dobře,“ popisuje ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška Gabriela Drastichová. 

Nočního běhu pro Světlušku se ve Stromovce zúčastnilo celkem 4500 lidí

Číst článek

Životní sny

„Mezi návštěvníky se sešlo mnoho lidí se specifickým talentem – sami přichází s nabídkou aktivity pro seniora, mnohdy mu vrací jeho životní sny a kompetence. Není závislý na tom, co mu někdo vymyslí, ale je partnerem,“ dodává Gabriela Drastichová.

Návštěvníci jsou zároveň školeni v komunikačních dovednostech, práci s technologiemi i zacházení se seniory, kteří mají různá mentální či tělesná omezení.  Projekt se z Prahy posunul do dalších českých měst – například Českých Budějovic, Tábora, Plzně, Olomouce či Brna. Cílem však je rozšířit ho po celé republice.

Více informací o projektu se dozvíte na facebooku či oficiálních webových stránkách.

dbr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme