Na 38 návštěvnic jediné WC. Londýnská divadla mají nedostatek toalet pro ženy, zjistil průzkum

Divadla v proslulé londýnské oblasti West End mají kritický nedostatek toalet pro ženy - jedno wc připadá na 38 návštěvnic. Vyplývá to podle serveru Independent z průzkumu časopisu The Stage, který se věnuje dění v zábavním průmyslu, především na divadelních prknech.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Průzkum upozornil na nedostatek dámských WC. | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Příslušné předpisy podle serveru stanoví, že na jedno divadlo by mělo v průměru připadat minimálně 36 toalet pro ženy. Ve skutečnosti jich je ale pouze 21, tedy o 40 procent méně, než je potřeba.

Průzkum rovněž ukázal, že kdyby si měly během přestávky v jednom z divadel ve West Endu odskočit všechny ženy z publika, průměrná pauza by musela trvat přibližně hodinu. Přestávky přitom standardně trvají 20 minut.

Časopis The Stage oslovil 42 divadel, pět se jich ankety odmítlo zúčastnit, tvrdí týdeník.

Divadelní kritička Natasha Tripneyová na twitteru v reakci na výsledky průzkumu napsala, že nedostatek toalet pro ženy nemusí představovat jen nepříjemnost, ale může také některé ženy od návštěvy divadla odradit. „Pokud je žena těhotná, má menstruaci nebo nějaké zdravotní problémy, na těchto věcech záleží,“ dodala.

Jiní pisatelé zase ironicky poznamenali, že fronty před dámskými toaletami jsou všedním jevem a žádný průzkum na toto téma tak nebyl potřeba.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme