Nejdražší pivo na světě. Australan v Manchesteru za pivo omylem zaplatil v přepočtu 1,6 milionu korun

Australský novinář si v jednom hotelu v Manchesteru na severozápadě Anglie dopřál pivo, za kterému mu naúčtovali 55 315 liber (asi 1,6 milionu Kč). Peter Lalor věří, že vypil „nejdražší pivo v dějinách“, uvedl zpravodajský server BBC News.

Manchester Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Jestli si myslíte, že žádné pivo nestojí za 100 tisíc dolarů, tak budu s vámi souhlasit,“ prohlásil Peter Lalor. (ilustrační foto) | Foto: Leonhard Foeger | Zdroj: Reuters

Lalor si objednal láhev piva za 5,50 libry (asi 160 Kč), částku mnohanásobně vyšší mu naúčtovali omylem. Hotel se omluvil, ale než stačil situaci dát do pořádku, Australanův účet opustila suma odpovídající 100 tisíc australským dolarům. Podle Lalora potrvá deset pracovních dnů, než se mu peníze na účet vrátí. A ještě více jej naštvalo, že převod peněz provázel poplatek za transakci ve výši 1000 liber (asi 29 tisíc Kč). „Dokud mi ty peníze nevrátí, nebudu mít klid,“ poznamenal.

„Australané běžně považují Anglii za zatraceně drahou, ale tohle je vrchol,“ postěžoval si. „Je to pro mne spousta peněz. Píšu o kriketu, nevydělávám velké peníze,“ dodal. Později připustil, že „pivo bylo dobré“, ale „jestli si myslíte, že žádné pivo nestojí za 100 tisíc dolarů, tak budu s vámi souhlasit“.

Zavzpomínal také, že když mu číšnice donesla účet po zaplacení kreditní kartou, zjistil, že si nevzal brýle na čtení, a tak nad tím mávl rukou. Ale něco mu říkalo, že něco není v pořádku, a tak se číšnice zeptal, kolik za pivo zaplatil. Číšnice se podívala - a zůstala zírat s otevřenou pusou. Pak se vzpamatovala a odběhla za manažerem, aby chybu napravil.

Hotel se Lalorovi omluvil a slíbil, že vše dá do pořádku tak rychle, jak jen to půjde.

„Neobvyklý případ“ podle společnosti vydávající platební a kreditní karty svědčí o tom, jak je důležité pečlivě zkontrolovat v platbách a účtech všechny detaily.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme