Jazyk až na zem. Za nejošklivějšího psa světa prohlásili v Kalifornii fenku buldoka Zsa Zsu

Máte doma psa, ale není to zrovna urozený fešák? Nevadí, i tak ho můžete přihlásit do soutěže. A nemáme na mysli turnaje v poslušnosti, šikovnosti nebo kráse. Právě naopak. V Kalifornii o víkendu už po třicáté vybírali nejošklivějšího psa světa.

Petaluma (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fenka anglického buldoka Zsa Zsa se stala "nejošklivějším psem světa". | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Fenka anglického buldoka Zsa Zsa má typické rysy svého plemene, tedy předkus, zvrásněnou kůži a trochu neproporční tělo vůči křivým nohám. Výsadou Zsa Zsy ale je absurdně dlouhý jazyk.

Je pravda, že podle fotek chybí už jen kousek, aby se dotýkal země. Porotu taky prý fenka odzbrojila neskutečně dlouhou slinou, kterou vypustila při promenádě po pódiu.

Zsa Zsa porazila konkurenci 13 dalších psů. Mezi nimi byla třeba čivava téměř bez chlupů a s odlišně zbarvenýma očima, která už vyhrála desítky národních soutěží o nejošklivějšího psa. Těžko byste ale hledali nějaké intrikány nebo soupeřící paničky.

Všichni do jednoho totiž své psy absolutně zbožňují. Takhle třeba o výherkyni Zsa Zse mluví její majitelka Megan Brainardová. „Je to jeden z nejúžasnějších psů, jaké jsem kdy viděla. Když jsem před čtyřmi lety našla její fotku v jednom z útulků, prostě jsem se rozhodla, že ji musím mít. Je prostě taková, jaká je... krásná, že jo?“

Panička Zsa Zsy mimochodem upozornila na celý záměr soutěže. Tím je zvýšit povědomí o šílených praktikách v množírnách a o možnostech, jak si zachráněné psy adoptovat.

Výherkyni Zsa Zsu a její majitelku teď čeká cesta na druhý konec Spojených států, do New Yorku. Tam panička Megan i Zsa Zsa vystoupí v televizní show. A taky si budou moct užívat výhru 1500 dolarů, tedy v přepočtu asi 33 tisíc korun.

Marie Štenglová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme