VIDEO: Tancem proti koronaviru. V Jičíně si zatančili lékaři, zdravotní sestry i pacienti

Tancem k lepší náladě a k odreagování se od každodenních stresů. I to byla motivace pro natočení pětiminutového videoklipu s tančícími lékaři, zdravotními sestrami a pacienty z Oblastní nemocnice v Jičíně. Mohli se tak alespoň na pár minut oprostit od všeho, co teď zažívají, a povzbudit i diváky.

Video Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavním iniciátorem nácviku i natáčení, které se odehrávalo ve volném čase zdravotníků, byl kardiolog jičínské nemocnice Radek Válek.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Oblastní nemocnici v Jičíně natočili zdravotníci taneční videoklip

„V žádném případě nejde o recesi, ale o to, aby se účinkující i diváci na pár minut odklonili od toho, co všechno v současnosti zažíváme," říká pro Český rozhlas Hradec Králové Válek.

Všichni tančili ve svém volnu, kterého teď mají poskrovnu, především aby se odreagovali, uvolnili a přišli na jiné myšlenky.

Choreografii tančí personál z různých oddělení jičínské nemocnice. Na to, aby se účinkující naučili taneční kroky, měli jen dva dny.

Radek Válek, kardiolog z Oblastní nemocnice v Jičíně, který natočil video s tančícími lékaři, sestrami a pacienty, nevylučuje, že když se objeví nový nápad, přidá v budoucnu další videoklip, který by v nelehké době znovu povzbudil účinkující i diváky.

Vladislava Wildová, Milan Baják Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme