‚Udržet místa pro neslyšící je naší současnou misí.‘ Tichá cukrárna bojuje o přežití sbírkou

Vládní opatření neumožňují v současné době provoz Tiché kavárny, která zaměstnává neslyšící osoby. Vlivem nedostatku objednávek tak dochází finanční prostředky, které jsou k jejímu provozu nutné. Organizace se pomocí projektu s názvem Pomozte nám udržet pracovní místa pro neslyšící snaží svým zaměstnancům dál dopřát možnost zaměstnání, aby mohli rozdávat sladkou radost i v době pandemie.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V organizaci panuje velký vděk a pocit sounáležitosti | Zdroj: Tichý svět

Tichá cukrárna a kavárna je první pražskou kavárnou s neslyšící obsluhou. Zařízení je pod správou neziskové organizace Tichý svět, která pomáhá neslyšícím a to nejen se začleněním do společnosti, které je pro ně složité.

Zaměstnavatelé se zdráhají přijímat neslyšící. Přesvědčit je chce Tichá kavárna v Praze

Číst článek

Organizace Tichý svět nabízí svým klientům celou řadu možností, jak jim začleňování do společnosti usnadnit. Neslyšící tak mají příležitost v kavárně obsluhovat nebo se jinak podílet na jejím provozu. 

V kampani „Oslaďme jim život“ lidé minulý rok přispívali také na sladké dary pro příslušníky záchranných složek a zaměstnance nemocnic, které se Tichá kavárna rozhodla podpořit při boji proti covidu. 

V současné době se organizace Tichý svět ocitá sama ve svízelné situaci. Tichá kavárna i její mobilní verze Kavárna na kolech jsou kvůli vládním opatřením dlouhodobě zavřené. Pomoc tak hledají skrze projekt „Pomozte nám udržet pracovní místa pro neslyšící“.

Udržet Tichou kavárnu i nadále 

„Hlavní misí organizace je teď udržet pracovní místa pro neslyšící kolegy, aby se mohli i nadále těšit do práce, péct a obsluhovat své zákazníky,“ říká Leoš Mačák z Tichého světa. „S tímto nelehkým úkolem nám teď pomáhá veřejnost prostřednictvím sbírky přes portál Donio,“ dodává. 

Za necelé dva týdny se organizaci podařilo vybrat více než 200 tisíc korun. Sbírku je možné i nadále podpořit, a přispět tak k získaní dalších finančních prostředků nezbytných pro chod Tiché kavárny. 

Veronika Kučíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme