Blesková zpráva

Mimořádná událost v nemocnici v Ostravě

Nezletilí ve Walesu si nesmí dát piercing na intimní místa. Zakazuje to nový zákon

Lidé mladší osmnácti let už si od čtvrtka nemohou nechat ve Walesu propíchnout jazyk, genitálie či bradavky, aby si je následně ozdobili šperkem. Nově jim to zakazuje zákon země, která je součástí Spojeného království, informoval server listu The Guardian. Podle velšských zákonodárců takzvaný piercing představuje pro mladistvé zdravotní riziko.

Cardiff Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Piercing (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Majitelé salónů, ve kterých se piercing provádí, budou muset na základě nového zákona své zákazníky požádat, aby prokázali, že jsou starší osmnácti let.

Pokud by propíchli jazyk, genitálie či bradavky nezletilým, mohli by dostat pokutu, jejíž výše není nijak omezena. Uší, nosu, pupku a obočí se žádné zákonné omezení netýká.

Wales je první zemí Spojeného království, která přistoupila k plošnému zákazu piercingu intimních míst lidí mladších 18 let, podobná omezení platí jen v některých obvodech Skotska a hlavního města Londýna, upozornil zpravodajský web BBC.

Zdravotní komplikace

Podle studie, která byla provedena v Anglii, kde je možné nadále provádět piercing bez věkového omezení, zdravotníci zaregistrovali komplikace po piercingu u třetiny všech lidí ve věku 16 až 24 let, kteří tuto zkrášlovací techniku podstoupili. Nejčastěji problémy hlásili ti, kteří si nechali propíchnout jazyk.

Potřebu zákona velšská vláda zdůvodnila tím, že těla mladých jsou stále ve vývinu, a riziko zdravotních komplikací je proto mnohem větší než u dospělých. Nezletilí podle ní mají také méně znalostí a zkušeností s hygienickou péčí o propíchnutá intimní místa.

„Doufám, že tento zákon pomůže snížit tyto problémy a že ti, kteří piercing provádějí, pochopí důležitost toho, že je nutné získat předem důkaz o věku,“ uvedl zástupce velšské vlády zodpovědný za zdravotnictví Frank Atherton.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme