Nice, Béziers a teď i Limoges. Francouzská města zavádí noční zákaz vycházení mládeže

Limoges ve střední Francii se stalo dalším městem, které zavedlo noční zákaz vycházení pro děti do 13 let bez doprovodu dospělého. Vedení města tak chce předejít potyčkám mezi mládeží, které jsou po celé Francii stále častější a násilnější. Podobný krok nedávno přijalo vedení Nice nebo Béziers.

Limoges Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Limoges ve střední Francii se stalo dalším městem, které zavedlo noční zákaz vycházení pro děti do 13 let bez doprovodu dospělého

Limoges ve střední Francii se stalo dalším městem, které zavedlo noční zákaz vycházení pro děti do 13 let bez doprovodu dospělého | Zdroj: Profimedia

Zákaz bude platit po dobu letních prázdnin, od 6. července do 2. září, vždy od 23.00 do 6.00. Pokud policie v dotčených částech města najde dítě bez doprovodu, odvede ho domů nebo na komisařství. Rodičům, kteří pohyb dítěte venku dovolili, budou hrozit postihy.

Místo žáků ovce. Ve Francii zapsali rodiče do školy zvířata jako protest proti předpisům o plnění kvót

Číst článek

Nedávná zpráva městské rady o kriminalitě v Limoges ukázala, že mládež se významným procentem podílí na trestné činnosti ve městě. V loňském roce tam měli nezletilí na svědomí 25 procent drobných přestupků, a dokonce 38 procent krádeží malých vozidel a motorek.

Starosta Émile-Roger Lombertie zmiňuje také nárůst městských bitek v posledních dvou letech, píše server France Bleu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme