V nizozemské restauraci jedí lidé kvůli koronaviru ve skleněných domcích. Číšníci nosí pokrmy na prknech

Nizozemská restaurace přišla kvůli epidemii covidu-19 s nápadem, jak elegantně obsloužit hosty a přitom dodržet veškerá bezpečnostní pravidla proti šíření viru. Láká totiž návštěvníky k posezení v malých skleněných domcích s výhledem na moře. Každý z venkovních stolů je nyní uzavřen do jakéhosi miniaturního skleníku a číšníci se k nim přibližují jen s rukavicemi a obličejovými štíty, napsala agentura Reuters.

Video Amsterdam Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Restaurace ETEN, která se nachází v amsterodamském centru Mediamatic, zatím intimní skleníkové večeře testovala jen na známých a příbuzných zaměstnanců. Od konce května si ale stůl může rezervovat každý.

Jak se najíst v restauraci s rouškou? Podnikatel na ni přidělal zip a chce výrobek prodávat v Německu

Číst článek

„Učíme se teď, jak provádět čištění a úklid, jak zlepšit obsluhu a jak elegantně posbírat použité nádobí, aby hosté měli pocit, že je o ně dobře postaráno,” říká provozní podniku Willem Velthoven.

Už nyní se číšníci snaží minimalizovat fyzický kontakt se zákazníky tak, že talíře s jídlem do skleníku doručují na dlouhých prknech, aby dovnitř vůbec nemuseli vstupovat.

„Je to opravdu útulné, moc hezké a jídlo je skvělé,” hodnotila testovací večeři Janita Vermeulenová, kterou restaurace pozvala společně s její spolubydlící.

Restaurace v Nizozemsku jsou kvůli epidemii zavřené minimálně do 19. května, mohou ale nabízet jídlo s sebou. Profesní asociace KNH varovala, že i když budou moci podniky otevřít s omezenou kapacitou, bude mnohé z nich kvůli restrikcím a novým hygienickým pravidlům čekat reálné riziko bankrotu.

null

null

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme