Pětiletý chlapec zachránil rodinu z hořícího domu. Dostane cenu vyhrazenou profesionálním hasičům

Pětiletý Noah Woods z americké Georgie dostane vyznamenání za to, že zachránil celou svou rodinu před požárem, informovala americká CNN. V neděli v noci se probudil ve svém pokoji do kouře a plamenů. Místo toho, aby zpanikařil, vyskočil z postele, popadl dvouletou sestru, která s ním byla v pokoji, a vyvedl ji jediný možným východem – otevřeným oknem.

Atlanta (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Noah dostane ocenění za záchranu života, které je obvykle vyhrazené jenom profesionálním hasičům (ilustrační foto). | Zdroj: Reuters

Tím to ale pro Noaha neskončilo. Vrátil se dovnitř a ven dostal ještě psa. Pak zaběhl do sousedního domu, ke strýčkovi, a spolu s ním varoval zbytek rodiny. Všichni vyvázli jen s drobnými zraněními.

Noah se díky svému skutku stane čestným hasičem okresu Bartow ve státě Georgia a navíc dostane ocenění za záchranu života, které je obvykle vyhrazené jenom profesionálním hasičům.

O jeho odvaze se dozvěděl i guvernér státu Georgia Brian Kemp, který mu poslal dopis. Velitel bartowských hasičů Dwayne Jamison řekl CNN, že už viděl, jak děti vyburcovaly své rodiny, ale žádný pětiletý ještě nedokázal nic takového. „Je to zcela výjimečné,“ dodal.

Požár domu způsobila přetížená zásuvka v Noahově pokoji. Rodina teď požádala o pomoc přes internetovou sbírku na stránkách GoFundMe.

luc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme