Nočního běhu pro Světlušku se ve Stromovce zúčastnilo celkem 4500 lidí

Více než čtyři a půl tisíce běžců a chodců se zářícími tykadly, čelovkami a batůžky se ve čtvrtek večer v pražské Stromovce zúčastnilo 8. ročníku Nočního běhu pro Světlušku. Výtěžek půjde na podporu lidí s těžkým zrakovým postižením.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Účastníci Nočního běhu pro Světlušku v roce 2018. | Foto: Marek Pitaš | Zdroj: www.behprosvetlusku.cz/

Závod odstartoval přesně ve 21 hodin. Běžci si mohli vybrat jednu ze dvou tras dlouhých 2,5 a 4,5 kilometru. Běhu se zúčastnili také nevidomí sportovci. Mezi nimi například Marek Moflár, který se v současnosti připravuje na soutěž Iron Man.

Účastníky neodradilo ani špatné počasí. Celý večer doprovázela hudební vystoupení. Účastníci si tak mohli poslechnout například bubenickou show nebo nevidomého hudebníka Káju Leskovce.

Noční běh pro Světlušku je jedním z projektů Nadačního fondu Českého rozhlasu. Kromě Prahy se uskuteční ještě 17. dubna v Brně, 25. dubna v Olomouci a 30. dubna v Jihlavě.

Hned po skončení Nočních běhů pro Světlušku se do deseti českých měst rozjede autobus, který v sobě ukrývá takzvanou Kavárnu POTMĚ. Potkat jej bude možné během května a června. Další projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, Návštěvy po tmě, zaměstnává lidi s těžkým zrakovým postižením. Ti dochází na návštěvy za seniory, s nimiž si například povídají.

mat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme