České dráhy po 15 letech skončily s rozdáváním novin ve vlacích. Kvůli wi-fi o ně prý poklesl zájem

České dráhy končí s rozdáváním denního tisku ve svých vlacích, píše server Zdopravy. Tato služba začínala před 15 lety jen v první třídě pendolina. Státní dopravce ukončil distribuci novin na začátku června. Mluvčí Českých drah Gabriela Novotná řekla, že šlo jen o urychlení kroku, který byl plánován na konec kalendářního roku.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pendolino. Ilustrační foto.

Pendolino. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

„Postupující digitalizace a vybavení našich vozů bezplatným přístupem k internetu prostřednictvím palubní wi-fi přinesla očekávaný pokles zájmu o denní tisk ve vlacích ze strany našich cestujících. Zavedení bezpečnostních opatření v souvislosti s šířením koronaviru, v rámci kterých byla distribuce denního tisku pozastavena, tento plánovaný krok jen urychlilo,“ uvedla pro server Zdopravy.cz Novotná.

„Palubní wi-fi je dnes vybavena velká část našich dálkových spojů včetně vaků, kde byl dosud poskytován bezplatně denní tisk. Nabídka dalších bonusových služeb, tedy především občerstvení (voda) je zachována,“ dodala.

‚Bylo všeobecně žádoucí, aby to byla Mafra.‘ České dráhy utratily za reklamu v médiích Agrofertu 112 milionů

Číst článek

V souvislosti s aktuální pandemií koronaviru omezily rozdávání noviny i rakouské dráhy ÖBB či některé aerolinky, například Emirates.

Haló noviny

Denní tisk ve vlacích národního dopravce se dostal i na jednání sněmovního hospodářského výboru minulý týden. Poslanec KSČM Leo Luzar si na něm postěžoval, že České dráhy ve svých vlacích nerozdávají cestujícím komunistické Haló noviny. V tu chvíli však podle informací Zdopravy.cz na palubě Českých drah již nerozdávaly žádné noviny.

Pro novinová vydavatelství půjde o citelnou ztrátu. Noviny do vlaků směřují za zlomek ceny v trafikách, mediální domy je ale i tak započítávají do takzvaného prodaného nákladu. Ten je rozhodujícím číslem při argumentaci s investory o tom, kolik lidí jejich noviny kupuje.

Další dopravce na českých železnicích RegioJet bude naopak noviny ve svých vlacích a autobusech nechávat zdarma i nadále. „Denní tisk je součástí nabídky našich služeb pro cestujících jak ve vlacích RegioJetu, tak i v našich autobusech. Nemáme v plánu na tomto nic měnit,“ uvedl mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme