Senioři z Nového Boru se nechali fotit pro své blízké. „Chceme, aby si nás pravnoučata pamatovala takhle.“

Líčení, účesy, nervozita a zkoušky oblečení. Tak vypadal den v domově seniorů v Novém Boru, kde vznikaly fotografie klientů domova pro jejich blízké k Vánocům. Reportáž z Nového Boru přinesl Český rozhlas Sever.

Nový Bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Většina pravnoučat si své prababičky a pradědečky pamatuje už jen z fotografií. To si uvědomila také Andrea Málková, ředitelka centra pro seniory v Novém Boru na Českolipsku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Ivy Zítkové z focení seniorů v Novém Boru

Požádala proto o pomoc vizážistky, vlasové stylistky, profesionální fotografku a zašla také k divadelní garderobiérce. Všichni pak brzy ráno přišli a začali dělat svou práci.

Takhle pak vznikly fotografie, které chtějí babičky a dědečkové věnovat svým blízkým jako vánoční dárek. Fotografie toho, jak by chtěli, aby si je jednou všichni pamatovali.

„Je to pro mě hodně emotivní. Loni jsem totiž fotila i stařečky a stařenky, kteří už tady letos nejsou. A já jsem si uvědomila, že nám všem pak chybí ta krásná fotka té naší mámy, babičky. Chceme si jí pamatovat hezkou, ne si pamatovat, jak poslední dva měsíce ležela v posteli, i když o ní bylo dobře postaráno. Tak vlastně vznikl projekt,“ svěřuje se fotografka Alena Borlová.

Iva Zítková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme